| Vilceanu_Alina-Patricia_2004 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Am nevoie de cat mai multe subiecte de vorbit cu cineva la telefon!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, totul vine de la sine, daca incepi acelei persoane sa ii reproduci ce te sfatuiesc astia aci nu o sa pari o persoana placuta, si s-ar putea sa isi dea seama. Zi frumoasa

| Corina92 a răspuns:

Cum a fost ziua ta?
Ce ai facut azi?
ce planuri ai pe mai tarziu, maine.in viitor.
Ai vazut ce s-a intamplat la filmul acela...a fost interesant cum a reactionat tipa/tipul in situatia respectiva.
mi-ar place si mie sa fac...tie cum ti se pare?

| Alina16666 a răspuns:

Daca vrei sa fie inventate:
1. Azi a venit unul la mine pe strada sa imi ceara nr. de telefon. I l-am dat si uite ca mi-a trimis un mesaj spunand... ( Inventezi tu ceva interesant sa fie credibil)
2. S-a luat un catel dupa mine in drum spre casa, cred ca vreau sa il pastrez dar nu stiu ce va zice mama...cum sa o conving sa imi de a voie cu el?
3. Ma tot suna cineva cu nr. ascuns si zice ca ma iubeste.( Sau altceva) Nu stii cum sa blochez nr. ascunse?
Eu ti le-am dat in cazul in care vrei sa incepi o conversatie cu un baiat. Nu stiu de ce dar la asta mi-a fugit mintea. Sper ca te-am ajutat.

| Vilceanu_Alina-Patricia_2004 explică (pentru Alina16666):

Chestia e chiar vorbesc cu un baiat, mai exact cu iubitul meu si mna, eu stau in uk si el e in Romania. Mersi!

| Valrie a răspuns:

Cum a trecut ziua,carti, haine, celebritati, muzica, viitor, asteptari...
Sunt o multime de variante, dar trebuie sa iei in consideratie cu cine vorbesti la telefon, interesele tale si interesele persoanei cu care vorbesti.