| Vasilina a întrebat:

Am nevoie de bibliografia la romana pentru clasa a IX profil filologie:d funda...

Răspuns Câştigător
| loveyouforever a răspuns:

Buna.tu ai cerut biblioigrafia pentru clasa a 9-a sau a 11-a?:o
vad ca tu ceri de clasa a 9-a, dar persoana de jos ti-a dat-o pe cea de-a 11-ahee heerolling on the floor
te sfatuiesc sa cauti pe net pe edu.ro...acolo gasesti tot ce te intere despre scoalahappy

funda:X

1 răspuns:
| sami_3278 a răspuns:

Citeste,Mesterul Manole,Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi,Patul lui Procust,Poeziile lui Eminescu ( Luceafarul,Oda in metru antic), Tiganiada, Alexandru Lapusneanul. Cam aceste opere literare o sa faci in clasa a 11-a si pe care va trebui sa le citesti! Succes! funda? plz