|

Am nevoie de niste statusuribig grin Orice gen, adica nu de dragoste, pot fi si putin vulgaree!

Va roog!

Dar nu vrea statusuri banaleoh go on Pentru ca gasesc pe orice site!

>Multumescbig grin<

Cele mai frumoase funda:*:*

1 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

...`Si acum realizez ca n-a fost iubire. Iubirea nu e egoista. Iubesti cand vrei ca persoana iubita sa fie fericita. Cand faci orice ca ea sa fie bine. Iubirea nu se uita.

.`Te culci cu ea. O folosesti. Ma intreb cum poate sa accepte ca baiatul pe care il iubeste sa fie cu ea doar din nevoi. E vara, e plictiseala, e singura disponibila si care a fost mereu langa tine, pentru ca te iubeste...si te-a iubit mereu. Boule!`

...`Si ea... cum poate? " Ma place. Il plac. Si ne satisfacem. Nu ne mai trebuie nimic." Mai exista demnitate, orgoliu, principii in ziua de azi?

`...Mi-e sila. Mi-e sila de tot. Lumea in care traiesc ma sufoca, ma scarbeste. Pana si tu, baiatul acela cu ochi blanzi si zambet cald, atat de familiar, ascunzi acea mediocritate si josnicie pe care o gasesti in toti!

.`Ma intreb si azi cum am putut sa am incredere in tine, in cuvintele alea ce pareau al naibii de sincere.

Nu mai sunt fata ce scria ore in sir despre dragostea ei pierduta si zambetul ala de copil...

Nu mai sunt fata care viseaza la cai verzi pe pereti, tinand pernuta inimioara in brate, imaginandu-si ca-l tine pe el. Nu mai sunt fata care cand facea baie, scria pe clabuc numele lui. nu mai sunt fata care jura ca dragostea lui a fost adevarata si pura. Nu.

Si nu. Nu-mi mai pasa. Iti jur. nu scriu din ura sau furie. Scriu linistita. Mai linistita si impacata ca oricand.si atat de lucida...Si-ti multumesc.

TotuL trece. asa se spune. Dar nimic nu trece fara Sa lase urme.

# D cate ori visez. de atatea ori ma resemnez. esti prea departe de mine. sufletu' meu varsa Lacrimi si suspine...

# Am invatat sa tac. sa tzin minte si sa fac. si orice lacrima mai bine o ascund... acu` am crescut. cica sunt fata mare. si uneori nu`mi permit sa spun ca doare...

# Au venit ziLe insorite dupa ce pLoile m`aU pus La zid. chiar daca zambetuL tau Dureaza o clipa tu stii.ca in spateLe lui au raMas o mie de amintiri vii happy

# Spune, cat de tare ma iubesti cand ma privesti?

...2004 - 6810 + Vezi răspunsul întreg

1 răspuns: