| Danna1 a întrebat:

Am nevoie de niste statusuri de prietenie.dar o prietenie care..numai e prietenie laughing stiti voi ce vreau sa zic puppy dog eyes.
Cele mai bunee.happy
Funditaaa big hug :*.

Răspuns Câştigător
| DeutssDee a răspuns:

1.Cea mai bună prietenă este cea care îți spune de câteva ori pe zi: "ești o proastă ", iar apoi adaugă: "nu degeaba suntem prietene"
2.Eu nu sunt persoana care iti va spune: "Langa mine va fi totul bine"... sunt persoana care iti va spune: "va fi si bine si rau dar eu mereu voi fi alaturi"
3.Prietenul e cel ce te ajuta sa te ridici cand ai cazut intr-o prapastie din care nu mai crezi ca iesi...
4.Si cand crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!
5.Atunci când într-adevăr contezi pentru cineva, acea persoana îşi va face timp pentru tine mereu, fără minciuni, scuze si promisiuni.
6.Prieten este acela care stie cât esti de zapacita, de dusa cu pluta ..si totusi ..nu îi este rusine sa se afiseze cu tine.
7.Pentru mine, un prieten adevărat nu poate fi descris în cuvinte. Pur şi simplu, e adevărat.
8.Nu ignora persoana careia ii pasa de tine. Pentru ca intr-o zi vei realiza ca ai pierdut luna, incercand sa numeri stelele...
9.De regula in spatele cuvintelor... "pur si simplu ti-am scris, pur si simplu te-am sunat, pur si simplu ne primblam"... se ascund lucruri deloc simple.
10.Un prieten adevărat îţi corectează greşelile, nu le laudă. Acel prieten rămâne lângă tine toată viaţa
11.Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
12.Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

| Danna1 explică (pentru DeutssDee):

Multumescc sunt superbeee puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Madallina3 a răspuns:

Cea mai bună prietenă este cea care îți spune de câteva ori pe zi: "ești o proastă ", iar apoi adaugă: "nu degeaba suntem prietene"

Eu nu sunt persoana care iti va spune: "Langa mine va fi totul bine"... sunt persoana care iti va spune: "va fi si bine si rau dar eu mereu voi fi alaturi"

Prietenul e cel ce te ajuta sa te ridici cand ai cazut intr-o prapastie din care nu mai crezi ca iesi...

Prietenii nu te suna - inseamna ca la ei si fara tine e bine

Si cand crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!

Atunci când într-adevăr contezi pentru cineva, acea persoana îşi va face timp pentru tine mereu, fără minciuni, scuze si promisiuni.

Prieten este acela care stie cât esti de zapacita, de dusa cu pluta ..si totusi ..nu îi este rusine sa se afiseze cu tine.

Pentru mine, un prieten adevărat nu poate fi descris în cuvinte. Pur şi simplu, e adevărat.

Nu ignora persoana careia ii pasa de tine. Pentru ca intr-o zi vei realiza ca ai pierdut luna, incercand sa numeri stelele...

De regula in spatele cuvintelor... "pur si simplu ti-am scris, pur si simplu te-am sunat, pur si simplu ne primblam"... se ascund lucruri deloc simple.

Un băieţel şi o fetiţă plângeau. Cineva-i întreabă : De ce plângeţi? Fetiţa : Păpuşa mea s-a rupt. Băieţelul : Păpuşa mea plânge!

Mai bine să-i dezamăgesc pe cei care nu au încredere în mine, decît pe cei care au.

Un prieten adevărat îţi corectează greşelile, nu le laudă. Acel prieten rămâne lângă tine toată viaţa

Un prieten adevărat îti vede prima lacrimă, o şterge pe a doua şi o opreşte pe a treia!

Sper ca te-am ajutat! Fundita?

| Fiona232 a răspuns:

Prietene pe veci; prietene nedespartite; impreuna mereu