| Alexaa98 a întrebat:

vreau si eu cateva statusuri despre prietenie.dar cat mai noi si mai personalizate! big grin

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Statusbun.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii nu exista.
mai personalizat de atat.

| Hakuouki a răspuns:

"Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur/a"

| SweetLove21 a răspuns:

Excesele in viata dauneaza; cand esti prea dulce te-nghit usor si prieteni si dusmani, nu mai conteaza. Dar si cand esti prea acru sau sarat, toti te-au scuipat!

„Prietenia se sfârșeste acolo unde începe neîncrederea." "Un prieten e acela care-ți dă libertatea să fii tu însuți."

Prietenii falisi spun: O sa fie bine! Prietenii adevaratii spun: O sa trecem peste!

Cel mai bun prieten e oglinda, caci atunci cand plangi, nu rade niciodata!

Prieten nu este acela care iti sterge lacrima, prieten este acela care nu te lasa sa o versi!

Cineva care regretă că a pierdut un prieten, face un pas spre împăcare, indiferent cine a greşit...

Prietenii raman prieteni. Cei care nu raman...inseamna ca n-au fost.

Prietenia este precum banul: usor de realizat, dar greu de pastrat.

Prietenii adevarati nu se castiga la o bere.

Doua persoane ce s-au iubit cândva happy Nu vor putea rămâne prieteni niciodată.

Prietenia este ca si vinul: se face mai buna cu trecerea timpului.

O femeie poate să îti fie cea mai bună prietenă sau cel mai îngrozitor duşman ...totul depinde de modul în care o tratezi!

Poţi să ai şi 1000 de prieteni, dacă nu sunt lângă tine atunci când ai nevoie de ei, degeaba îi ai.

Un prieten bun e ca un sutien: greu de gasit, confortabil, sprijinitor, te tine strans, si intotdeauna aproape de inima ta.

Doua persoane care vor sa formeze un cuplu, trebuie mai intai sa fie prieteni si apoi iubiti!

Nu mai contează demult faptul că ești o persoană isteață și deșteaptă, că ai un caracter, că ești o persoană de încredere și cu demnitate. Acum e important să ai foarte mulți prieteni, popularitate si bani.

Prietenii sunt ca si o livadä. Toti copacii sunt infloriti, dar nu toti dau roada frumoasa!

Fraza "ne despărţim, dar rămânem prieteni" e ca şi cum ai zice "câinele-i mort dar putem să-l păstrăm"

# Cred că un prieten adevărat este acea persoană care te iubește chiar și atunci când tu uiți să o faci.♡

Doi prieteni privesc o fată mergând pe stradă. - Mă frate ce bună e, ai văzut ce fund fain are?! - Nu m-am uitat, eram ocupat uitându-mă la zâmbetul ei!

De ce au fetele prieten? Că e amuzant, deştept, drăguţ. De ce au băieţii prietenă? Ca e "bună"!

Un prieten bun iti stie toate nebuniile facute. Cel mai bun prieten le-a facut impreuna cu tine!

Fara ras, viata e lipsita de culoare. Fara curaj, viata e greu de trait. Fara dragoste si prietenie, viata e lipsita de speranta. Fara prieteni ca tine, viata e imposibil de trait.

Un prieten adevarat e o persoana care e alaturi de tine cand si-ar dori sa fi fost in alta parte.

Cand dai de vreun rau si necazul te va paste, un prieten bun la nevoie se cunoaste.

Crezi că toţi îţi sunt prieteni, dar trăieşti printre falşi, când toţi vor să te întoarcă dacă ai făcut 2 paşi.

Știu că suntem doar prieteni, dar mereu zâmbesc când îți aud vocea.

De la prietenie.s-a ajuns departe, si totusi in inima mea esti aproape!

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul

Prietenul este cel care rămâne... dacă nu a rămas inseamnă că nu a fost niciodată!

Atata timp cat avem amintiri, avem ziua de ieri. Atata timp cat avem speranta, ziua de maine mai poate astepta. Atata timp cat avem prietenii, ziua de azi e minunata.

Tu eşti cea mai bună prietenă.Nu pentru că eşti mai bună decât restul,ci pentru că împreună suntem mai bune decât toţi.

Am învăţat că prietenia adevărată continua să existe chiar şi la distanţă. Iar asta este valabil şi pentru dragostea adevărată.

Cui îi pasă, un prieten rămâne acolo, chiar şi când greşeşti

Când plângi îți dai seama de adevărații prieteni. iar când alții plâng îți văd adevărata față

Prietenii adevarati nu te alinta mereu. Te mai fac si "prost" ca sa vezi unde gresesti

Prietenia adevărată e atunci când, după ce spui un secret, NU trebuie să mai spui „Să nu zici la nimeni."

Îmi plac chiar şi persoanele false. Ele mă ajută să-mi dau seama cine îmi sunt adevăraţii prieteni!

Am invatat ca si cel mai bun prieten poate sa fi actor. deci orice ai face, e mai bine sa nu spui tuturor!

Vreau un băiat care atunci când sunt cu prietenele să-mi şoptească la ureche, tu eşti cea mai frumoasă!

L-am rugat pe Dumnezeu sa ma fereasca de dusmani si brusc au disparut cativa prieteni

Sincer, chiar nu-mi pasă ce cred alţii despre mine. Sunt fericită atâta timp cât am prieteni care să mă susţină.

Într-o zi se întâlnesc DRAGOSTEA și PRIETENIA. DRAGOSTEA întreabă PRIETENIA: Dacă eu plec, Tu ce rost mai ai? PRIETENIA: Ca să aduc un zâmbet acolo unde tu ai lăsat o lacrimă.

Să găseşti un prieten care râde atunci când râzi, e uşor.E greu să găseşti unul care să plângă atunci când tu plângi.

Ce e un prieten? - Un prieten e un duşman care nu te-a atacat încă!

Nu da explicaţii. Prietenii tăi nu au nevoie iar duşmanii nu te vor crede!

Urăsc faptul că prietenii mei se schimbă, doar pentru că şi-au făcut alţi prieteni noi!

Prietenii sunt langa tine mereu, orice s-ar intampla...Iar cand acel prieten te tradeaza.simti ca nu mai ai viata!

Ce numesc eu prieteni seamănă cu o barcă mică, dacă mă duc la fund, mă bazez că mă ridică!

Definitia unui prieten : persoana care spune lucruri frumoase despre tine atunci cand nu esti de fata

Nu-mi da prietenie când vreau iubire, că nici eu nu-ţi dau pâine când ţi-e sete.