| Moonster a întrebat:

Am nevoie de raspuns urgent!
Am 2 ore pe saptamana de chimie, pana acum am 2 note + teza ( in total 3 ). Trebuie sa imi mai puna vreo nota ca sa imi poata incheia media!?

Răspuns Câştigător
| miruna1994ioana a răspuns:

Nu mai ai neaparat nevoie de nota. media ti-o poate incheia la 2 note + teza. (iti spun din experienta mea )

| Moonster explică (pentru miruna1994ioana):

Sa stii ca asa o sa faca, la engleza avem 2 ore pe saptamana si am doar doua note si o zis ca a treia nota e pentru cine vrea sa isi mareasca media!

7 răspunsuri:
| N3pthys a răspuns:

Mai ai nevoie de o nota, in general la materiile importante la care ai si teza, se cer 3 note plus teza.

| alexshobyx a răspuns:

Da, iti trebuie cel putin 3 note (fara teza). Algoritmul lor e ceva de genul: Numarul de note este egal cu numarul de ore pe saptamana+1.Bineinteles, nu trebuie neaparat sa se respecte acest algoritmtongue

| comansorin a răspuns:

Poate sa-ti mai puna doar 2 note pentru ridicarea mediei
de ce doar 2?" pentru ca are 2 ore pe saptamana si sunt ultimele 2 si are voie sa dea doar 1nota/ora, sper ca te-am ajutat, pa!

| crapx a răspuns (pentru comansorin):

Comansorin el a intrebat cate note are nevoie pentru incheierea mediei nu pentru ridicarea ei + ca nu se pune 1 nota/ ora ci 1nota/ora + neaparat inca 1 nota, teza nu se pune deci el are 2 ore pe saptamana = 3 note + teza.

| Adina981 a răspuns:

Mai ai nevoie de o nota!

| crapx a răspuns:

Teza nu se pune ca nota deci ai nevoie de 3 note + teza pentru inheierea medieiwinking succes