| Well a întrebat:

Am nevoie de sfatul unei persoane mature si cu experinta. Cum este mai bine pentru sanatate sa porti sutien ( in timp in care sani sunt in formare si crestere ) sau sa nu porti sutien( tot in timpul in care sani sunt in timpul cresterii si in formare). De ce da? De ce nu?

Răspuns Câştigător
| Denisa85 a răspuns:

Draga mea, in ziua de azi toate fetele vor sa poarte sutien, mai ales ca a aparut si cel cu push-up si acum e in trend, dar parerea mea e sa nu porti sutien deoarece iti deformeaza sanii, ti se lasa mai repede si iti incetineste cresterea, poti purta o bustiera la bluzele mulate ca sa nu se vada urat, eu am 25 de ani si doua nasteri si nu am sanii lasati deoarece am avut grija in copilarie sa nu port sutien si plus de asta inainte nu erau sutiene cu push-up si alte nenorociri, era sutienul normal care il purtau fetele cu sani, dar acum si cele plate ca fata de masa poarta sutien cu push up bineinteles.

1 răspuns:
| strawberryy a răspuns:

Hey indicat este sa nu porti sutien pentru ca iti strance prea tare sani si ei nu mai pot sa creasca linistiti.dar daca il porti o zi cand mergi pe undeva nu are nimic :*