| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un mic sfat. thinking...
Eu am 13 ani happy, si inca nu am camera mea personala. :l.
Vreau sa ii convin pe parinti ca am nevoie de asa ceva dar nu stiu cum. thinking.
Parintii imi spun ca nu au timp si bani suficienti sa-mi creeze o camera doar pentru mine. Eu ma multumesc cu o camera oarecare din casa... oh go on.
Sunt sigura ca m-ar muta in camera de langa a lor ( nimic de obiectat aici ) daca le voi spune. Nici-o problema aici, daaar. acolo sta soramea ( aici e o problema ).
Singurul motiv pentru care vreau sa am o camera doar a mea este pentru a putea sta mai mult timp la pc, sa vorbesc cu prietenul >:" (ei nu stiu de ei, nici nu vreau sa afle laughing ).
El intra mereu seara, pentru ca ziua se duce la fotbal cu baietii, la tenis si altele. Plus ca, seara e mult mai bine, avem si noi timp sa ne relaxam ziua. Cum ii conving? big grin sad

4 răspunsuri:
| ReneesmeCullen a răspuns:

laughing Si eu aveam exact aceeasi problema: imparteam camera cu fratele meu. Eu le-am spus ca nu mai am prea multi ani de stat cu ei si ca macar in astia 5 ani sa am s eu camera mea. Nu-i asa usor, crede-ma.eu m-am tot rugat de ai mei si pana la urma m-am lipit de mami si i-am zis ce as vrea si intr-un final a fost de acord sa transforme sufrageria in camera mea big grin. Am vandut mobila si cu banii stransi am luat alta noua. Eu iti sugerezi sa-ti alegi o camera care ti-ar placea sa fie a ta, sa te gandesti cam ce mobila vrei(eu am un perete numai cu dulapuri pentru ca in camera veche nu puteai calca de cate haine aveam), sa te interesezi de ce preturi ar fi (eventual puteti lua in considerare sa vindeti din mobila din camera respectiva daca nu ti-o doresti) si sa le spui ca iti doresti foarte, foarte mult camera asta a ta. Daca inca ai probleme gen: nu avem bani, nici timp; spune-le ca vrei doar mobila (pana la urma ea e cea mai importanta) si multumeste-te cu camera in starea in care ii (gen nu face mofturi ca vrei pereti mov cand ei sunt albi sau parchet cand in camera ai covor sau mocheta). Cu siguranta o sa faca si ei compromisuri daca si tu faci, oricum poti sa iti schimbi culoarea peretilor, parchetul, etc. si anul viitor, din cate am inteles sa ai camera ta conteaza deci cred ca te multumesti cu ea un an "imperfecta". Mult succes!

| KiduTembell a răspuns (pentru ReneesmeCullen):

Nu am nici-o problema cu aspectul oricarei camere happy.
Tata decide. e mai greu laughing).
Decizia asta nu e una disperata...
Pc-ul (calculatorul) sa mi-l mute. sa pot vorbi cu,, iubi '' rolling on the floor)). Atata tot love struck rolling on the floor).

| KiduTembell a răspuns:

De el *. Pardon laughing.

| KiduTembell a răspuns:

Ei nu stiu de el*. Se scuza greseala laughing.