| TeoElenys a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Am plecat la magazin acum 5 minute sa ii iau fratelui meu mai mic pufuleti pentru ca m-a amenintat ca o sa le spuna parintilor nostri ca am baut si eu o bere ca tot omul. Oricum i-am luat pufuleti si cand m-am intors acasa usa era inchisa. Am incercat sa o deschid cu cheia,dar mai este o cheie bagata in cealalta parte a usii. Am sunat la sonerie si nu a raspuns nimeni. L-am sunat pe fratele meu sa imi deschida pentru ca numai el este in casa. Mi-a raspuns si a zis ca nu imi da drumul pentru ca i-am mancat tampitii de biscuiti. Am incercat sa il conving, dar mi-a inchis in nas. Parintii mei sunt la o nunta pana dimineata si am incercat sa ii sun dar tata nu raspunde si mama si-a lasat telefonul acasă. Acum sunt in fata usii injurandu-l pe fratele meu de toti morții in timp ce el rade ca o balena esuata. Culmea este ca am telefon nou si nu am nici un numar inafara de cel al parintilor si a fratelui meu. Vecini cu care sa ma inteleg nu am.E clar dorm pe pres in seara asta

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Nu te supara dar am ras laughing

Explica-i simplu ca-si ia bataie daca nu deschide usa. Si tu ai facut o prostie dar in niciun caz ca a lui...

Explica-i asta si poate o sa priceapa *chiar daca ma indoiesc*
Ca un plus ii poti promite ca nu-l bati.
Ar trebui sa fie recunoscator daca n-o sa-si ia vreo palma de la frati-so.

Daca nu merge asa atunci promite-i niste biscuiti...

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti raspund cu o intrebare. Intrebarea ta este postata pe 4 august.Cine face nuntă in mijlocul saptamanii?

| AFR81 a răspuns:

Pai si intrebarea care e? Chiar daca ce ne-ai scris tu mi se pare o scorneala, o sa iti raspund serios. Asteapta pana maine dimineata, plimba-te, suna-ti tovarasii sau fa altceva daca tot nu deschide, iar maine dimineata spune-le parintilor. Iar fratelui aplica-i o bataie si nu mai vorbi cu el cateva zile. Eu cel putin asa as face. Totusi, la ce nunta se duc parintii tai joi?

| William a răspuns:

Intra pe geam.

| William a răspuns:

Pana la urma ce s-a intamplat? Ai intrat in casa in ziua aia?

| OldSoul a răspuns:

Spune-i frumos ca "Daca nu deschizi, sparg usa, sa vedem ce le mai spui tu parintilor dupa!".
Cat despre faptul ca te-a vazut ca ai baut bere, poti sa spui ca ai baut un suc si el vorbeste aiurea.

| Doub a răspuns:

Ce drăăăăguţ laughing)

| Sociopatul a răspuns:

Vezi daca gasesti in curtea ta un obiect important pentru el si ameninta-l ca il rupi daca nu iti deschide usa. Sfat: Atunci cand deschide usa, prinde l de osaele de la gat, in caz ca e prea gras si nu ii se vad oasele, trebuie sa iti bagi cotul in spatele lui si sa-l pui la respect. Trebuie sa il dresezi, eu mi-am dresat fratii mai mari sa ma asculte, e rusinos sa te faca un mucos sincer laughing)

| TeoElenys explică:

Mersi pentru răspunsuri. Oricum pe la 5 seara am inceput cin nou sa bat in usa si i-am zis fratelui meu ca o sa ii dau banii stransi de la bunica si mi-a deschis. Inca ceva, stau la bloc, deci nu am curte. Si in legatura cu nunta nici eu nu ma pricep. Adica parintii mei au plecat imbracati elegant si cand sa iasa pe usa au strigat ca plec la o nunta si au plecat fara sa mai zica nimic laughing. Oricum eu v-am zis ce au zis si ei. Nu stiu daca face cineva nunta joia sau parintii mei s-ai dus altundeva laughing.

| andre57 a răspuns:

Scuze ca iti răspund asa de tarziu. Ai putea sa bagi ceva in genul unei foi de hartie sub usa si sa încerci sa împingi cheia din cealalta parte a usii cu ceva asa încât sa cada pe foaie. Apoi tragi foaia spre tine, deschizi usa si il bați pe fratele tau.