| ASDFGHSGACOOL a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Imi place de fostul meu prieten. Cand am fost cu el eram distanta si nu tineam la el si l-am lasat pentru altul. Dupa mi-am dat seama ca am facut o greseala. si prin asta mi-am dat seama ca eu tineam la el. ' realizezi cat de mult tii la o persoana cand o pierzi'. Dupa 7 luni, imi e rusine sa-l bag in seama, nu am vorbit de mult. iar daca i-as spune direct ca vreau sa ne impacam ar fi ciudat si penibil,. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu ar fi nimic penibil sa-i spui ce simti pentru el.Ar fi de fapt datoria ta sa revi asupra relatiei, poate ca si el simte la fel, dar iti respecta dorinta. Apar momente in viata cand trebuie sa risti, altfel vei putea regreta ca nu ai incercat.

4 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Ca mine! doar ca la mine au trecut 9 luni,si nu vreau sa ma impac cu el,am realizat cate a facut pentru mine, si cat m-a iubit, foarte frumos. spune-i direct, daca te iubeste, accepta imediat si se va bucura mult >big grin

| DewLoWoofy a răspuns:

Vorbeste pur si simplu cu el ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Vorbeste despre lucruri comune la inceput, pe parcurs incearca sa ii dai de inteles ce sentimente ai fata de el. Totul se face in timp. Succes.

| Own3r a răspuns:

Ce ai facut si la inceput.Baga-te in seama cu el, adu-i aminte de zilele frumoase petrecute impreuna...

| dalilaha a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca tine. Dar asa trebuie sa faci. Sa-i aduci aminte de zilele bune, sa te bagi in vorba cu el, sa te faci remarcata. Daca nu te baga-n seama nu mai insista, n-are rost.