| Aleeeeeeee a întrebat:

Am nevoie de un sfat happy happy sa ii trimit baitului pe care il plac acest mesaj pe mess : "Asa e firea mea…nu ma pot multumi cu ceea ce mi se poate oferi…Vreau mai mult. te vreau pe tine…. ( zambesc pentru ca sunt o persoana care vrea sa iti demonsreze ca te iubeste...plang pentru ca tu nu ma crezi )"
Il plac de aproape un an si vreau sa ii spun ca il plac dar nu am curajul sa i-o spun in fata, credeti ca prin acest mesaj isi va da seama? Oare ma va cauta?

P. S. suntem colegi de clasa big grin big grin si inca ceva unt vreo 3 fete care il plac sad nu sh singur ca ma place

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

O sa te intrebe de ce intrebi...
si ai sa ii spui...atunci? e bine, dar trebuie sa fii pregatita pentru orice raspuns.inainte de a intra in vorba cu el pune-ti la status chestia aia, ca sa ii dai un avant, sa se prinda el de ceva cand vorbesti cu elwinking

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu, nu ar fi bine sa ii zici asta.nu are nicio logicahappy. Cel mai bine ar fi sa ii zici ca il placi si ca vrei sa fii cu el cand este si el pe mess, ca sa vezi ce iti raspunde.Ca daca este offline, s'ar putea sa nu iti raspunda happy.

| Aleeeeeeee explică:

M-am hotarat, nu o sa ii trimit acest measj, cand o sa intre pe mess o sa intru cu el in vorba si o sa il intreb daca are prietena ( nu cred ca are ) si daca spune nu o sa il intreb daca ii place o fata happy happy si atunci pot sa ii spun ca il plac big grin. Ce ziceti oare va merge? ce reacti o sa aiba?

| ioana181 a răspuns:

Poate acel baiat are cont pe TPU si a vazut mesajul laughing.

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Eu zic sa nu-i trimiti acel mesaj, in niciun caz.winking Mai bine spune-i ceva gen:''Stii...eu te simpatizez sau.sunt atrasa de tine...'' decat sa-i zici ce ai zis tu. Sa stii ca nu o sa il impresionezi cu nimic daca ii spui asa cum vrei tu.Si comporta-te natural, asa cum esti tu; sa te placa pentru cine esti tu cu adevaratwinkingDaca nu te place o sa fie pierderea luihappySucces! cool Pa-pa:*.

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Eu zic sa nu-i trimiti acel mesaj in nici un cazwinking. Pentru ca poate sa interpreteze altfel, sa zica ca esti disperata sau etc. Mai bine spune-i ceva gen:''Te simpatizez sau sunt atrasa de tine" sau poti ruga o colega sa afle daca te place...winking Dar comporta-te asa cum esti tu! Sa te placa pentru cine esti. Daca nu te place va fi pierderea luiwinking Succes! Pa-pa:*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uhu.si eu sunt intr-o situatie asemanatoare.singura diferenta este ca eu am mai fost cu el acum ceva timp.
Eu te sfatuiesc sa i trimiti acest mesaj.sti vorba aia incercarea moarte n-are.si in cel mai rau caz daca nu te va baga in seama sau pnm ceva d genu.macar vei fi impacata cu tine insuti ca i-ai spus.si mergi mai departe.deoarece n`ai fost cu el nici suferinta nu va fi asa de mare.ca dupa o despartire! :*

| AzzzY a răspuns:

Daca as fi in locul tau nu i-as trimite acest mess, pentru ca reactia lui va fi una de genul :``woow``, daca as fi in locul tau as vb fata in fata sau macar direct pe mess, stiu e foarte greu sati exprimi sentimentele big grinbig grin, dar incearca ca sa ai o discutie la care sa ai raspunsurile imediat, o sa-ti vina mai usorwinkingdaca ii trima mess acesta pe care l-ai scris tu mai sus va crede ca esti disperata si daca nu te place is va bate joc din sentimentele tale. E mai bine ca atunci cand ai discutia asta sa afli prima data daca ii place de veo fata, daca fata aia o cunosti, si vezi raspunsuriile luibig grin, daca totul merge bine, ii zici ca te atrage ceva la el.big grin Cam asta cred. te pup si mult succeswinking