| davidutzu12 a întrebat:

Am nevoie e ajutor! Nu pot sa adorm, in fiecare noapte adorm pe la 3, 4 si nu stiu ce sa fac, am incercat sa imi aprind televizoru' si sa il stez sa se tinga mai tarziu ca poate adorm asa dar tot nu adorm iar daca il sting ma tot gandesc la fel si fel de chestii si tot nu adorm.

7 răspunsuri:
| inimadeciocolata a răspuns:

Pai...stii ce pai sa faci... Poti sa stingi televizorul si sa citesi o carte sau sa te uiti la un film de groaza ptt ca si mie mi s-a intamplat.*funda*?

| JokoSmile a răspuns:

Te inteleg perfect I don't want to see. Eu in timpul scolii ma culc la 3 dimineata, dar in vacanta si in week ma culc pe la 8 dimineata. Am incercat sa nu mai dor pana a2a zi dar dupa amiaza adorm crying. Nu pot sa rezit. Ar trebui sa incerci daca nu merge incearca altceva si cand elucidezi misteru spune-mi-l si mie. Si eu vreau sa dorm crying fara sa mai pierd ziua I don't want to see.
Peace

| paulpaul25 a răspuns:

Si eu am o problema asemanatoare! Acum cateva zile am vazut un film la tv. Avionul Condamnatilor si atunci in seara aceea tot m-am gandit la criminali,puscariasi,crime, arme, etc.Nu puteam sa adorm.Ma tot gandeam la tot felul de lucruri! M-am pus pe spate,intr-o parte, pe burta, nu reuseam sa adorm...Era ora 23:45 si eu simtam ca innebunesc. Daca stateam invelit imi era cald,daca stateam dezvelit imi era frig! A inceput sa imi fie rau,eram foarte obosit dar totusi nu puteam sa adorm, am deschis televizorul, m-am uitat 10 minute la o emisiune cu masini.L-am inchis.Deja ma panicasem, nu mai stiam ce si cum sa fac sa adorm.Pana la urma, nu stiu cum am reusit sa ma linistesc si simteam ca si cum ieseau niste unde din mine si la fiecare unda ma linisteam din ce in ce mai mult, pana cand am adormit! A doua seara la fel! A treia la fel! A patra la fel! Am nevoie de ajutor! Sunt foarte obosit! Simt ca ma transform intr-un zombie!

| kobra12 a răspuns:

Pentru k ai energie care nu ai consumato du-te la sala sau fa alergari abdomene etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu adorm numai dupa ce rasare soarerlelaughing Matusa mea e farmacista si mi-a dat un medicament Bio Melatonina care trebuie luat la maxim 2 ore inainte de culcare(adica daca vrei sa dormi sigur la ora 22 il iei 20). Actioneaza diferit la fiecare, unora li se face somn imediat altora peste 1 ora 2. Nu este nimic daunator, acest medicament provoaca creierul sa secrete hormonul somnului(ceva in genu scria pe prospect si nu mai stiu sigur modul in care era descris). Pe mine m-a ajutat si il i-au destul de des in timpul scolii iar cand nu-l iau dorm vreo 2 ore pe noapte si apoi ma culc dupa ce vin de la scoala si ivat noaptea.
Sper ca te-am ajutat:*

| Blueberry145 a răspuns:

Nu adormi pentru ca nu iti e somn, sau pentru ca te gandesti la chestii care te sperie?

| Blueberry145 a răspuns:

Culcate la cat iti e somn si trezeste-te devreme, adica pe la 7-8 pentru ca ziua urmaoare vei fi obosita si ti se va face somn mai repede daca ai dormit putin