| Aiurea1511 a întrebat:

De mai bine de o săptămana in fiecare noapte am coșmaruri îngrozitoare..Ma trezesc foarte speriata si transpirata.Si imi amintesc cu exactitate ceea ce am visat..Simt de parca totul ar fi real..Ma trezesc cu acele trăiri asa intense...Nu stiu simt de parca ar fii doua lumi paralele.una reala si una a viselor..Ma simt tare nașpa înainte sa adorm cand ma gândesc ca iar voi visa urat..Am încercat tot felul de chestii am dat cu tămâie m-am rugat am dat cu agheasmă si tot deagaba..Am încerca si sa dorm la o prietena sa vad dacă mai visez ca dacă nu visez la ea poate e ceva la mine acasa dar tot am avut cosmaruri..Am citit pe net s-ar putea sa fac Alzheimer peste 10 ani si nu stiu ce.Voi ce credeti? Știe cineva sau a mai pățit cineva asa ceva? Ce imi recomandați sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Eu iti recomand un lucru foarte simplu care daca il vei face nu o sa mai visezi asa.Fa un lucru ce iti place enorm de mult sau mai bune zis, inainte sa adormi gandeste-te la un lucru foarte pozitiv.

Toate cele bune!

| MistretulPufos a răspuns:

Stai linistita probabil ca nu o sa ai alzheimer, si in nici un caz peste 10 ani