| KamaSutra a întrebat:

Am niste intrebari mai ciudate... Funda pentru cel care gaseste raspunsuri serioase:
De ce "prescurtare" este un cuvant asa lung?
Care este sinonimul cuvantului " sinonim"?
De ce nu exista mancare de pisici cu gust de soarece?
De ce localurile deschise non stop au incuietori?
Daca Superman este asa de destept, de ce isi ia chilotii peste pantaloni?
Daca azi sunt zero grade, si maine e de doua ori mai frig, cat de frig va fi maine?
De ce oamenii te cred pe cuvant cand le spui ca exista 400 milioane de stele pe cer, dar cand le spui ca aceasta banca a fost proaspat vopsita, cred ca glumesti?
Ce numara oile cand nu au somn?
Vegetarienii mananca biscuiti in forma de animale?
Daca te nasti exact la miezul noptii, este ziua ta in ambele zile?
De ce se vorbesc diferite limbi cu diferite accente daca la origin cu totii provenim din acelasi loc?
De ce femeile nu-si pot pune mascara cu gura inchisa?
Cine are pene şi nu zboară?
Ce poţi vedea cu ochii închişi?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste intrebari ciudate si majoritatea au raspunsuri evidente. Presupun ca te descurci singurica.

| KaSS a răspuns:

Cred ca la aceste intrebari poti sa iti raspunzi si singur.

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Deoarece pentru că big grin natura și imaginația+curiozitatea e mai importantă unde adăugăm și siguranță