| Reginamodeiiii a întrebat:

Hei! am 13 ani. Vreau sa va zic ca am o colega, populara clasei. O plac toti baietii, fetele sunt sclavele ei etc. Cum sa fiu ca ea? Cum sa ma imbrac, sa ma comport? Parca as fi invizibila si nu mai rezist sad. Vreau sa devin cineva. Ea este si cu nasul pe sus uneori. Ce trebuie sa fac!
Dau Funda, va rog, am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| ριтιкaa1998 a răspuns:

Heii happy
Daca ai sta sa analizezi mai bine si mai mult lucrurile, ti-ai da seama de fapt sa nu vrei sa fi ca ea!
La un moment dat o sa se termine si celebritatea asta, o sa se termine sa fie ea cea mai placuta pentru ca popularitatea nu dureaza o vesnicie. happy
Lasa baietii sa o placa si fetele sa fie sclavele ei laughing Doamne fereste, e clar ca bietii de ei nu au o viata.
Nu te schimba, si mai ales nu fi ca aia in niciun caz. Adica daca vrei ca la 13 ani sa te cataloghieze lumea panarama,fii ca ea!
Fii tu naturala,draguta cu toata lumea, poarta hainele tale obisnuite si dragute si gata! Doar ca cineva e popular, are doar haine de firma si are cativa copii prostuti la picioare nu inseamna ca trebuie sa fi ca ea! Fi originala! Get a life!
O zi faina, pa, pa!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei să fii o cu**ă lipsită de sentimente? Vrei să ai sclavi? Te crezi regină? Stai, fata mea, în banca ta liniștită, că pe aia o consideră băieții numai bună de f***t. O să vezi când o să nai creșteți că toți lăbarii o apucă de sâni, de cur și nu e pkăcut deloc.
Rămâi așa cum ești acum și nu te mai lua după așa zisele "vedete" că nu obții absolut nimic bun.

| Reginamodeiiii explică (pentru anonim_4396):

Da, mi-am dat seama acum şi e mai bine să fiu eu. Ai mare dreptate, oricum, mersi!

| Carmen100 a răspuns (pentru Reginamodeiiii):

Cu placere! Ma bucur tare mult ca ti-ai dat seamawinking

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Tu ai nevoie de ajutor ca sa te porti ca o tarfa? De ce ai vrea sa te porti asa? Numai ca sa se uite baietii la tine? Fi serioasa, chiar nu merita sa te transformi intr-o ingamfata! Si cum adica, fetele sunt sclavele ei? Vreau sa vad ce le face tipa aia fetelor care nu sunt sclavele eilaughing)) O schimbare de look poate veni oricand, dar nu trebuie sa te schimbi si tu in acelasi timp. O plac baietii de la tine din clasa banuiesc si pun pariu ca o plac pentru ca e frumoasa, nu pentru cum se comporta. N-am inteles de ce vreti asa mult un prieten. Majoritatea sunt niste porci! Si baiatul tau e ascuns pe undeva, dar o sa-l gasesti tu, nu trebuie sa te schimbi pentru ei ca nu merita si daca un baiat te place, te place asa cum esti tubig grin

| AnotherOne02 a răspuns:

Eu sunt invizibila si imi este mult mai bine decat daca as fi populara.Stau cu grupul meu de "invizibil" si este foarte tare.

| dulkik27 a răspuns:

1. Trebuie sa ai ceva ce ea nu are ca ea sa fie interesata
2. trebuie sa incerci sa te bagi in vorba si sa gasesti puncte comune cu ea. gen sa va placa aceleasi chestii ca sa va imprieteniti
3.Castiga-i increderea ca sa puteti fi "pietene foarte bune"
Si gata. ti se va trage popularitatea de la ea

| FataCuScplici a răspuns:

Bună.
Şi eu am o colegă tot aşa.
Nu trebuie să fii ca ea, ca să fii populară?!
Nu frate
Decât să fiu ca ei, mai bine rămân invizibilă și cine mă place aşa cum sunt, cine nu, să facă pași.
Cred că și tu să faci asta.
Sper că te-am ajutat într-un fel.
Deci, ca să fii popular în ziua de azi, trebuie să te comporţi urât cu profesorii, să fii cu nasul pe sus, şi să fi bogată