| DyaNa1337 a întrebat:

Am o colega in clasa, care are puterea de manipula alti colegi prin a-i face sa creada ca ea si toti cei din cercul ei de colegi sunt cool si ca "detin puterea" puterea in clasa, si tot timpul cand nu esti in preajma ei chiar daca esti in grupul ei de colegi, te barfeste. Aceasta fata baga "strambe" ca sa-si faca diferite avantaje, minte extrem de mult, nu numai cu privire la alti colegi, dar ca are si bani si ca se plimba cu toate tipurile de masini, insa ea vine imbracata in aceleasi 3 seturi de haine timp de 2 ani, insa are aceasta abilitate de a-i face pe altii sa creada ca are dreptate si ca e bine cum zice ea. nu, nu sunt invidioasa pe ea, insa, problema mea e in felul urmator, cum ii poti spune acestei persoane (eu neavand experienta in chestii de genul si de aceea va intreb) ca nu e bine ce face (fara sa o iei la bataie, ca nu ma cobor atat de jos), + ca ne-am strans un grup de colegi de vreo 7 inshi care suntem impotriva ei. am mai incercat asa usor sa-i zic ca nu e bine sa barfeasca pe altii pe la spate si ca nu e bine ce face, daca are de zis ceva sa spuna pe fata, insa nu ai cu cine discuta, devine irascibila si incepe sa tipe.

1 răspuns:
| superdorex a răspuns:

Timpul ii va arata contrariul, purtarea ei va deveni de nesuportat de catre ceilalti! Deci felul ei de a fi arogant nu va functiona la infinit! Voi vedeti-va de ale voastre daca nu vrea sa va bage in seama cu atat mai bine, lasati-o in nemernicia ei, cu timpul va ramane stinghera! NU SE MERITA SA VA COBORATI ACOLO UNDE E ACUM ADICA IN MOCIRLA! INDIFERENTA VOASTRA O VA DUREA VA ASIGUR! Deci timpul ii va arata ca a gresit, Nu va coborati acolo unde e ea acum...in mocirla! Fruntea sus voi sunteti cerebrali! Multa bafta!