| anonim_4396 a întrebat:

Am o colega in clasa care se presupune ca mi-e prietena, dar ma enerveaza pentru ca se prosteste prea mult si mi-e rusine sa merg cu ea pe strada pentru ca toata lumea se uita la noi, deoarece tipa si face in toate felurile.Mai am o colega cu care ma inteleg super bine, si as vrea sa incepem sa ne intelegem mai bine, sa trecem de stadiul de "colege". Nu stiu cum sa-i spun colegei care ma enerveaza ca nu mai vreau sa fim "prietene", fara sa o ranesc.Sugestii,ceva,va rog? Multumesclove struck

Răspuns Câştigător
| Anecherry a răspuns:

E imatura, si probabil ca adevarul in fata o va deranja. incearca sa iesi din aceasta relatie intr-un mod diplomat, incet incethappy. si nu stiu daca nu te va cataloga lumea mai devreme sau mai tarziu ca fiind ca si ea pentru ca cine se aseamana se aduna.

10 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Indeparteaz'o putin cate putin...eu mi-am indepartat adevarate prietene fara sa vreau, insa am avut noroc ca m-am intors la timp la elehappy
Iesi in pauze cu celelalta prietena, stai mai mult cu ea si actuala va intelege mesajul...

Bafta.

| Angiutssa a răspuns:

rolling on the floor)
Am si eu o prietena asalaughingOdata a impins-o pe sor-mea intr-un boschete si tot parcul :" :O!"rolling on the floor)
I-am zis pur si simplu:"Te rog frumos nu ma face asa, ca nu ma mai lasa mama sa ies pe afara"happySi s-a rezolvathappy
Bafta kiss

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

Spunei ce te deranjeaza...intreabo daca se poate schimba si daca zice nu spunei ca vrei sa ramaneti numai la stadiul de "colege" pentru ca u chiar nu o suporti [depinde de tine daca vrei sa fii macar colega cu ea]

| mary a răspuns:

Vorbeste odata cu ea si spune-i ca e foarte serios. explica-i de ce nu mai vrei sa fiti prietene dar fa in asa fel incat sa nu o ranesti.probabil ea te considera prietena ei.in ceea ce priveste cealalta colega cu care tu vrei sa fii prietena spune-i gandurile tale si poate va vrea sa fiti prietene. dar ca sa nu o ranesti pe cealalta fata spune-i sa se schimbe catusi de putin si puteti fii toate trei prietene foarte bune.totul depinde de tine si de modalitatea ta de a vorbi cu ele.:*

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Dar de ce nu ii spui ce te derajeaza la ea? Dupa poate o sa fiti si mai bune prietene.winking

| jane' a răspuns:

Da-i de inteles ca te deranjeaza comportamentul ei. spune-i ca te intelegi bine cu respectiva.si incearca sa faci tot posibilul s anul va certati. Pur si simplu ii zici ca te deranjeaza felkuyl in care se comporta, si cum va priveste lumea pe strada...ca te face sa te simti prost...

noooroocc! >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ce te deranjeaza...intreab-o daca se poate schimba si daca zice nu spune-i ca vrei sa ramaneti numai la stadiul de "colege" pentru ca u chiar nu o suporti [depinde de tine daca vrei sa fii macar colega cu ea]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ce te deranjeaza la ea...:d ca poate o deranjeaza si pe ea ceva la tine...love struck incearca nu ai nimic de pierdut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin atitudinea ta isi va da singura seama de situatie

| Rose Essential a răspuns:

Simplu. Vorbeşte deschis cu ea (am păţit-o). Deşi, poate, va fi supărată puţin timp, îi v-a trece oh go on Apropie-te de colega cu care ai început o nouă relaţie bună. Baftă Twifan!