| anonim_4396 a întrebat:

azi am iesit cu prietenii. Majoritatea prietenilor mei sunt din generala si e misto ca ne cunoastem super bine si ne înţelegem bine. Toate bune si frumoase pana o tipa cu care sunt prietena de foarte foarte mult timp(tot colega de generală) imi zice ca sa merg cu ea si sa ii las pe cei din clasa. Eu una nu puteam sa fac asta ca acei colegi au stat cu mine de dimineata rau si nu aveam cum sa ii las balta, ma simteam naspa. Tipa aia nu a ieşit deloc pana atunci sub pretextul ca nu s-a trezit. I-am zis si ei ca nu am cum sa ii las si m-a pus sa aleg, eu logic ca am stat cu colegii ca asa mi s-a parut ok. Pnm ajung acasa la un moment si primesc mesaj de la ea cum ca nu vrea sa mai fim prietene. I-am zis ca se comporta ca un copil mic si i-am explicat ca nu aveam cum sa ii las pe ei deoarece ea voia nici sa nu le spun ca plec. I-am zis ca pe altcineva nu mai are (majoritatea s-au îndepărtat de ea din cauza lucrurilor pe care le-a făcut), eu nu m-am îndepărtat de ea si am ramas mereu acolo pentru ea. Ea mi-a răspuns la mesaj cum ca mai are si alte varinate si i-am urat succes. Dupa asta imi da mesaj in care imi zice ca o las desi ea a cerut asta. Tipa asta mi-a facut rele dar mi-am zis, karma isi face treaba si aia e. Ce ar trebui sa fac acum? Doar eu am impresia ca s-a folosit de mine cat a avut nevoie si acum ma lasa? (nu ca ar fi prima data sau as fi prima persoana)

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

De ce îți mai faci atâtea griji în privința ei?
Se vede că nu este o persoană bună după felul în care se poartă.
Dacă ți-a făcut numai rău și s-a folosit de tine ar trebui să o îndepărtezi de tine.