| ioanacoruga4567 a întrebat:

Am o colega la școală care de multa vreme mă roaga să mă pocăiesc. Ea e creștină după Evanghelie și eu ortodoxa și nu înțeleg de ce tot cere asta de la mine. Credeți că încearcă să mă atragă către religia ei? Ar trebui sa incerc sa o evit?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are un fix o eviti daca nu iti covine sa o tina asa

| darrio2007 a răspuns:

Sigur vrea sa te atragă. Chiar nu realizezi asta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi spui că religia este aceeași, doar bisericile diferă. Dacă nu înțelege, tai convorbirea pe această temă.
Se face așa.
- Vrei să continuăm să fim prietene? Hai să discutăm despre altceva.

| Trustmotorcy a răspuns:

Spune-i doar simplu nu. Să nu mai inducă pe gât un lucru care nu-ți face plăcere să-l încerci. Neagă orice cerință obsesivă ți-ar impune, dacă nu funcționează nu mai avea tangențe cu ea.