| dia_8663 a întrebat:

Am o colega la scoala. ea cu pr mea si cu "mine" suntem cele mai bune "pr". dar se comporta foarte urat. eu vreau sa stau cu pr mea de vb ea imd se baga. mie mi se pare ca ea vrea sa fie pr cu pr mea fara mine (bine inteles) nu stiu ce sa fac : sa fiu pr cu ea. ea mereu se alinta si toti colegii o indragesc. ce as putea sa fac? plese dati-mi raspunsuri

Răspuns Câştigător
| adina_8849 a răspuns:

Buna! am trecut si eu printr-o situatie de genul asta dar putin schimbata eu eram cea abordata si pot sa-ti spun ca pana la urma tipa bagatoare in seama a reusit sa ne desparta, imbarligand tot felul de chesti iar ea a ramas cu prietena mea(nu pentru mult timp)(desi la inceput vroia sa fie prietena cu mine) iar eu am incetat sa am incredere in "prieteni" asa ca ai foarte multa grija si spune-i si prietenei tale sa aiba grija cu aceasta tipa ca o sa va para rau ca ati bagat-o in seama.multa bafta!

7 răspunsuri:
| ChocaholicBi a răspuns:

Te intelg perfect! Si colega mea de banca face la fel! Incerca sa fie bff cu prietena mea cea mai buna si mie imi vorbeste sfidator. Eu cu cealalta bff a mea am numit-o Fata Garcon ( Garcon = Baiat ). Lol. Daca ele vor sa fie prietene nu ai cum sa l-e opresti. Si daca ii vei spune prietenei tale ca nu esti de aclord cu asta vei da dovada de gelozie. Succes! Funda?

| p1nk a răspuns:

Fi tu insati nu incerca sa te schimbi daca prietena ta iti e cu adevarat prietena nu o sa te lase pentru aceasta fata care toti o indragesc.Incearca sa "fi prietena cu aceasta fata'' atat cat trebuie.

| ღmirunikaღ a răspuns:

Fi prietena cu toata lumea (da nu prea mult decat cu pr ta cea buna bagate si cu fata cealalta daca ia are un caracter irelevant vb cu ia ``buna`` da nu prietenie prietenie

| adina_8849 a răspuns:

Tot ce pot sa-ti zic e sa aveti mare grija cu ea.nu stiu ce urmareste dar incercati sa aflati tu si prietena ta. vorbeste cu prietena ta si spune-i ca nu ai incredere in aceasta persoana si incercati impreuna sa vorbiti cu ea si intrebati-o ce are de gand? dupa ce vorbiti cu ea sa ne scrii sa vedem daca te mai putem ajuta.bafta!

| dia_8663 explică:

Anul trecut acea colega a inceput sa fie mai buna pr cu pr mea cea mai buna si pr mea cea mai buna a vrut si ea eu tot ii spuneam ca e o mincinoasa (colega) dar ea nu ma credea. intr-o zi eu stateam pe mess si imi spune pr mea cea mai bune ca a vazut pe hi5-ul colegei ca am scris (eu adica colega a intrat si a scris) ca e cea mai buna si tot felul de chestii, dar atunci cand mi-a spus prietena mea si-a dat seama ca mintea (colega). cand i-am spus prietenei mele ca nu eu am scris asa ceva. a doua zi la scoala a spus ca nu mai vrea sa fie niciodata pr cu ea dar acum...

| dia_8663 explică:

Mai imi scrieti?

| dia_8663 explică:

Dar problema e ca pr mea se preface ca e pr cu colega dar intrr-un fel chiar a devanit. o fata a intrebat-o pe pr mea dc nu termina cu colega ea a spus ca nu stie dc. vineri cand mergem catre o gradinita colega ne-a intrebat cat de mult ne iubim pr mea a spus ca 100% si atunci a intrebat ca pentru ea si pentru pr mea cat mai ramana infine. odata la scoala colega scrie intr-un caiet de al prietenei mele si doamna invatatoare a prins-o dupa aceea nu mai stiu ce facea si iarasi doamna a prins-o la sfarsit a inceput sa se alinte si sa planga domna nu mai vroia sa-i dea prietenei mele caietul inapoi. spune-ti si voi incepe sa plaga de geaba si prietena mea caare nu a facut nimica a ramas fara caiet. dar chestia ce ma enerveaza cel mai tare este ca colega o copiaza pe pr mea.