| XxIulyLovexX a întrebat:

Am nevoie de nist ajutor. Eu si prietenele mele cele mai bune ne intelegeam de minune dar, mai nou ele stau doar una cu cealalta mai mult si nu ma lasa sa le ascult conversatiile. Astazi mi-au facut un lucru ingrozitor! Au inceput sa strige pe strada dupa tipul pe care il plac. Din pacate el le-a auzit si s-a oprit si s-a uitat la noi. Si mai rau,eu cum sunt timida pe langa el nu am reusit sa vorbesc deloc cu el si nu stiu ce parere avea despre mine, dar ma cunoaste de multa vreme.(Am fost la aceeasi scoala generala si gimnaziu, nici atunci nu am putut vorbi cu el din cauza timiditati). Acum din pacate sunt absolut sigura ca nu mai am nici o sansa cu el dedoarece m-a vazut cand prietenele mele au strigat dupa el si s-a uitat ciudat la mine.Ce e si mai rau era cu prietenii lui, iar clasa lui este chiar langa a mea. Prietenele mele mi-au spus apoi dupa ce au vazut ca m-am suparat ca oricum nu ma baga in seama si nu xista nici o sansa sa ma bage in seama asa ca nu coteaza daca ma crede o ciudata care il umareste la fiecare pas. Prietenele mele de asemenea s spuara mereu cand vad ca ma inteleg mai bine cu o colega decat cu ele si se comporta foarte urat cu colega respectiva.Va rog dati-mi niste sfaturi cu ce as putea face sa ne intelegem din nou bine si sa nu mai faca lucruri de genul asta. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mikey06982 a răspuns:

Eu as spune ca ele nu au procedat corect, de ce nu le intrebi ce se intimpla, de ce se poarta asa? apoi analizeaza raspunsul si vezi daca te vor ca pe o prietena adevarata sau din interes propriu.Cu privire la chestia ca tii rusine sa vorbesti in fata lui, crede-ma ca gresesti, trebuie sa fii mai sigura pe tine si sa incerci sa te imprietenesti cu el, nu obtii nimic daca iti este rusine...nu te supara pe mine, dar imi place sa spun adevarul...Bafta happy

| XxIulyLovexX explică (pentru mikey06982):

Prima problema cu prietenele mele s-a rezolvat.Ele erau suparate pe mine din cauza ca in ultimul timp aproape nu mai stateam deloc cu ele (a fost greseala mea). Acum totul e normal. A doua problema e in curs de rezolvare. Din pacate clasa mea si eu nu ne prea intelegem cu cealalta clasa din care este si tipul pe carel plac. Prieteni comuni avem dar…nu tinem legatura foarte mult iar la scola ne spunem saltu si ce mai faci si ne vedem de drum. Acum mi-am facut curaj si voi incerca sa ma imprietenesc cu el. Partea proasta e alta acum vreo 3 zile mi-am dat seama ca mai plac un baiat. Sincer ma inteleg excelent cu el si ne cunoastem de la gradinitita, suntem in aceeasi clasa si avem destula incredere unul in altul pentru a ne spune tot ce avem pe inima.El imi da sfaturi despre ce as putea sa fac sa ma imprietenesc cu primul baiat de care-mi place. Din pacate pentru mine nici unul dintre baieti nu ma place. Sincer nu stiu ce ar trebui sa fac in afara de a alege unul dintre baieti si sa incerc sa-l fac sa ma placa. Daca ai vreun sfat pentru mine te rog sa mi-l spui. Ar fi de un mare ajutor. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| katy9971 a răspuns:

Daca se comporta asa nu-ti sunt prietene si eu ama o prietena foarte buna dar desi ne certam uneori nu spunem celorlalti secretele celeilalte deci ar fi mai bine sa-ti faci alte prietene, oricum daca se comporta asa nu le va pasa
... asta este parerea mea, dar sa nu te superi daca tu consideri altceva... sper ca te-am ajutat

| katy9971 a răspuns:

PS la inceput va durea dar e mai bine decat mai mult timp