| urbanghost a întrebat:

Am o curiozitate : De ce fetele prefera baieti mai mari ca varsta decat ele?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Uite de ce:
un baiat de 13, gandeste ca o fata de 12 tongue,
deci fetitele sunt mult mai destepte decat baieteii big grinhee hee
1. asa e si normal, dar si etic.
tu nu preferi o fata mai mica? sau iti este bine, si cu una mai mare decat tine? [adica nu stiu, pentru mine conteaza si o luna, na`, dar sa fie mai mare-parca ar fi un tabiet prostesc format]
Fiecare alege ce-i place...hai un an, 2. dar 15-20 straight face? [ma refer ca fata sa fie mai mare decat el cu.]
Dar ce-ai vrea sa fie relatii intre parteneri de aceeasi varsta? sau baiatul mai mic, si ea mai mare?

28 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu toate sunt asa.happyUnele ii prefera pe cei maturi pentru ca au mai multa experienta, pentru ca arata mai bine.
Acum depinde de gusturile fetei.happySau pentru simplul motiv ca asa se nimereste.(Sa se indragosteasca de baieti mai mari)big grin

auran
| auran a răspuns:

Sa inteleg ca-ti doresti o fata de varsta ta si fusesi refuzat?!
se zice ca baietii mai mari ca varsta ar fi mai maturi (discutabil) cool

| dulshe a răspuns:

Din cateva motive:
*Vor un barbat, nu un "copil" pentru al ingriji.
*Vor pe cineva cu mai multa experienta ca ele.
*Barbatii mai mari, au un fizic mai bun.
Sunt multe fete care chiar nu vor baieti mai mari ca ele, numai ca e un caz de 1-2%.

| catalina_2916 a răspuns:

Ptr k se simt mai in sigurantza cu ei, pentru ca gandesc mult mai matur, le face sa aiba mai multa incredere, in plus cu unul de varsta lor sau mai mic s-ar simti tare urat, n-ar simti ca au langa ele un marbat, ci un copilash... ti-o spun din experienta proprie. pup

| LCD a răspuns:

Ptr simplu fapt k e mai matur, stie cum sa se faca placut, nu se prosteste...

| iza4ever a răspuns:

Nu toate sunt asa...de exemplu am aproape 14 ani si sincer as fi impreuna si cu un baiat de varsta mea si mai mare cu 1-1 jumate sau chiar si de varsta mea.De obicei baietii mai mari le ofera mai multa siguranta fetelor. In fine pot fi si baieti de 16-17 ani care sa se comporte ca un pustan, sincer am intalnit. Sincer varsta nu mi se pare o problema daca amandoi se plac-------bine sa nu sarim de la o fata de 15 cu unu de 13 sau de la una de 15-16 cu unu de 20 ca deja e culmeastraight face

| urbanghost explică:

@auran, nu e vb ca fusei refuzat dar asa am observat in general ca fete prefera barbatii mai mari in varsta decat ele si ma intrebam asa in general de ce?

| urbanghost explică:

@Ja Rule, sunt de acord cu tine 100%

| Bianca_4346 a răspuns:

Pt ca unele fete vor sa fie protejate de iubitul lor...si poate ca cei mari au mai multa experienta in relatii decat unul mictongue

P.S.nu ma refer la sex

| larisa_8487 a răspuns:

Este mai experimentat, mai matur! de ex... tu sa fi fata ce ai perfera? un pusti de seama ta (aici ma refer in adolescenta) care vrea doar sa experimenteze sa se pregateasca pentru atunci cand va fi barbat sau deja un tip care e trecut de multe "pasarici" si de adolescenta care deja stie ce vrea de la viata? sunt de acord cu diferenta de varsta maxim 5 ani! mai mult deja e nu stiu o problema din prtea amandurora. pe de alta parte multe sunt pe interes se multumesc sa fie cunoscute sub forma de "sotia lui X mare afacerist"(care pana sa ajunga acolo a luptat mult cu viata)...eu sunt pe ideea k in viata sa imi aleg un partener alaturi de care sa progresez, sa progresam impreuna sa ne implinim visele si idealurile alaturi unu de altu! nu sa fim parazitihappy

| bibitza a răspuns:

Pff...eu nu consider asta...adica maxim 3-4 ani mai mari decat mine.desi am stat si cu un boboc cand eu eram a 10 a sau cand aveam 16 ani am stat cu un tip cu 11 ani mai mare decat mine, dupa 2 saptamani mi-a dat papuci ca si-a dat seama ca sunt prea mica...desi ma iubea foarte mult a luat-o la fuga happy_

| idanna a răspuns:

Se simt protejate iar daca EA e inca la liceu si gaseste vreun VIRINEL cu bani e ok...(mai sunt cazuri si din acestea) in rest e bine sa ai langa tine un barbat mai mare (ca varsta) nu sa iei un copil sa-l cresti ...nu dau exemple ca stii si tu, doar si-n "gradina" televiziunii gasesti cazuri...

| oooooooo a răspuns:

Pentru ca sunt maturi, si gandesc ceva mai bine...sau cel putin asa credem noi, fetele. dar nu toate preferam baietii mai mari, nu e o regula. cert este ca intr-un baiat mai mare ai mai multa incredere si te simti protejata, intr-un fel.

| ionnik a răspuns:

Pentru ca se simt mult mai mandre daca au pe cineva mult mai mare langa ele straight face

| Vyio a răspuns:

Ei uite...eu ii prefer pe astia mai mici. Cel putin asa am observat in ultimii ani.
Din experienta mea cu baietii mai mari, pot sa spun: maturitate (nu e o regula), independenta( nici asta nu e, dar toate visam), multa experienta in toate domeniile si alte cateva. Dar toate astea se gasesc foarte rar, indiferent de varsta. Si in cazul fetelor e la fel.

| Ja_Rule a răspuns:

Wai wai u fetelor va prostiti pe zi ce trece.asa gasitiva baieti de astia mai mari ca voi cu 10 ani voi sa aveti 16 ani si ei catre 26 ca baietii aia deja se gandesc la casatorie. asa ca fiti sigure ca ei voi numa sa va f.si sa va batjocoreasca pentru ca nu cred ca o sa aleaga o fata de 16 ani ca sotia lui laughing) fiti serioase. ce vreti sa ajungeti ca cuplul columbeanu.creca fata aia de abia asteapta sa moara Irinel sa poata sasi ia soferul la trante laughing bine parerea mea. happy

| dolyna a răspuns:

Pai eu prefer baietii mai mari decat mine pentru ca sunt mai maturi...adica faza e k fetele se maturizeaza mai repede decat baietii...si daca fata are 16 si el 18 e perfect... k sunt ama2 km la aceeasi egalitate... da nici prea mari nu e bine...cu diferente de 5-8 ani... poate chiar 10...cred ca baiatul ar trebui sa fie mai mare decat fata cu 2-3...cv de genu...asta e parerea meablushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Din simplul motiv că fetele se maturizează mult mai din timp și de aceea preferă băieții mai mari (cei de vârsta lor încă mai copilăresc!).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fie egali la varsta mentala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca baieti mai mari sunt mai maturi si nu's interesati de obicei de jocuri etc etc chatterbox si au timp pentru ele...parerea mea, dar eu nu as mai vrea sa am o relatie cu un baiat de varsta mea ...era prea copilaros si parca faceam pe dadaca laughing,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer acum, tu preferi o fata mai mare decat tine cu 15-20 ani? NU cred tot cele mai mici sunt mai atragatoare asta se intampla si la fete dar invers!big grinDoar n`o sa ne placa un pustan mic fara experienta( nu va gaanditi la prostii, experienta de cuplu) sau unul mai mare care sa te protejeze ...adica sa fim seriosi un pustan nu poate sa ne ia apararea daca e domne fereste sa se intample cevaoh go on.Cu unul mai mare nu "ti" e frica sa iesi pe strada! cel putin asa gandesc eu... Da` pana la urma daca te indragostesti de cineva fara sa ii stii varsta si intr-u sfarsit descoperi varsta, ca este mai mic n`ai ce sa faci... dragostea`i dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca sunt mult mai draguti
eu am 14 any si am un iubit de 29 putin imi pasa de ce crede lumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot fi si baieti de varsta voastra...maturi...si pot fi si mai mari...si IMATURI ...ganditiva un pic... un baiat mai mare...peste 50% stii ca vrea sex...cand unul de varsta voastra...va poate face sa va simtiti iubite...sa stiti ca nu toti sunt la fel ca, colegii vostri tampiti...si fara minte... DATINE SI NOUA O SANSA...tocmai am fost refuzat...pe motiv ca (nu stau cu baieti de varsta mea... minim 16 ani) ...eu am 14...si treaba aia cu protectia...eu sunt antiviolenta...nu ii inteleg pe astia de se bat ca chiorilaughing... poate d'aia au atata succes la femei mafioti astia...si scuzati expresia .VA FOLOSESC si apoi PA... spuneti-mi mie ca nu vi s-a intamplat asa macar de 5 ori cu un baiat mai mare...sa fi-ti folosite apoi aruncate...ca pe niste carpe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...normal ca voi fetelor...preferati baieti mai mari...cand cine stie ce colegi imaturi aveti...dar...ganditiva...ca poate sunt baieti de varsta voastra...maturi cum va-ti dori...sau baieti mai mari...la fel ca colegi vostri...eu tocmai am fost refuzat... spunandumise "minim 15 ani" ...am ramas gura casca...
VA DAU UN SFAT... DATINE SI NOUA O SANSA...eu ma consider destul de matur la cei 14 ani pe care ii am...sunt destul de linistit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca baieti mici au penisu prea mic iar fetele vor una MAARE nu un bat de chribit. Ele vor una MAARE, nu cand fac sex cu ea sa le fie frica sa nu se rupalaughingplus le da mai multa satisfactie una mai mare cu una mica abia de le atinge un pic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intru si eu in categoria ultimelor raspunsuri:de ce sa nu avem si noi o sansa? daca suntem mai dezvoltati decat colegii nostri care sunt mai prostalai, de ex. mie mi s-a intamplat o chestie cu o fata si chiar o admir pe fata aia ca a vazut ceva la mine.Sa va spun:eram cu o colega de-a mea retrasi putin mai in spatele clasei si mi-a spus ca i place de mine ca sunt mult mai matur decat colegii mei, cu toate acestea sunt mai mic la inaltime ca fata respectiva si un pic mai mic la anii si uite ca se poate si ma intreb dc celelalte fete nu ne pot a o sansa macar sa vada ca putem si noi sa "le protejam"?

| annonimmm a răspuns:

Pai un baiat mai mare ne ofera o siguranta mai mare. daca esti cu un baiat mai mic...deja pari a fi dadaca lui...

| Cryme a răspuns:

Sunt de acord in totalitate cu tipu de 14 ani ( eu am 15)----dar----dar---am stat si cu fete de 17---aaaa----si ca sa iti raspund si la intrebare---sunt fete si fete----sunt baieti si baieti----problema cu pustii ce 14-15 ani e ca mai mult de 50 % din ei sunt disperati dupa sex, si cand au ocazia sa experimenteze se intimideaza si...pe cand cei de 18-19 ani au experienta. Dar repet, sunt pusti de 15-16 ani care sunt dotati atat din punct de vedere fizic( ma refer la penis, pentru ca chestia cu ''Gigi Duru'' e o prostie, majoritatea care sunt genul asta sunt analfabeti---NU GENERALIZEZ ), cat si din punct de vedere psihic(poate mai dezvoltati decat unu de 18 ani---NU GENERALIZEZ). Si mai exista si fete care stiu sa aleaga ce trebuie, si panarame care se uita doar dupa genu ''Gigi Duru'', sunt folosite si apoi sunt aruncate ca niste carpe. O zi buna. G-Rhyme.