| SLeVeN a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele de varsta pe la 15-16 ani vor numai baieti mai mari ca ele chiar daca unii dintre ei sunt foarte ratati? va spun toate fetele de o varsta cu mine prefera baietii mai mari. si nu e pentru ca nu ar fi baieti de aceeasi varsta destui care ar vrea sa se combine cu ele. De exemplu eu nu am vazut un baiat mai mic ca fata cu care e

29 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Mi se par fete destepte. De la 15 ani deja incepe sa-ti placa cei de 18-19-20 ani. Ala de 15 e totusi un copil...

| Antrax a răspuns:

Eu am 15 si nu prefer doar baieti mai mari ca mine laughing

| anaid a răspuns:

Pentru ca sunt considerati mai maturi... iar tu daca ai 15-16 ani poti foarte simplu sa iti faci o prietena de 13-14 ani care in mod evident este mai naiva...acelasi lucru se intampla si cu cele de 15-16, au succes la baietii mai mari deoarece sunt mai naive decat ei... evident, iar asta inseamna ca sunt o prada mai usoarawinking

| Casiana a răspuns:

Parerea mea este ca (app am 20 de ani) fetele cauta baieti mai mari pentru ca baietii se maturizeaza mai greu decat fetele, asa ca ale cauta p cineva mai matur sa gandeasca ca si ele, de aici diferenta de varsta!

| DonGiovanni a răspuns:

nici eu

| Abcfunny a răspuns:

La mine nu conteaza de ex. acum sunt cu unu mai mic cu 11 luni decat mine.(nu se cunoaste diferenta, el este mai inalt)

| Mo a răspuns:

Si eu sunt fata si cu toate ca ar trebui sa imi apar specia...NU SUPORT cand le vad cu baieti mai mari cu nu stiu cati ani mai mari decat ele! Daca e cu un an sau doi mai mare sunt de acord, dar cunosc si cazuri in care fete de 15 ani umbla cu barbati de 30! E dezgustator! Si eu am fost cu un baiat care era mai mare decat mine dar nu se observa pentru ca eu sunt mai inalta "de fel".
Asa ca... WAKE UP fratilor!

| LuS[z] a răspuns:

Da pentru ca feele se maturizeaza mai repede si au nevoie de cineva sa le protejeze plus ca baietii mai mari cu vreo 2-3 ani numai fete mai mici cauta ca spun ca sunt mai frumoase si poate mai naive...

| Ruxy a răspuns:

Pentru ca la varsta asta nu fac bine diferenta intre ce e bine si ce nu sau poate chiar iubesc persoana respectiva. Cu timpul, cand vor creste si vor constientiza anumite lucruri, probabil se vor schimba. Multe doar de curiozitate fac asta sau ca sa vada X si Y cu cine umbla ele. Poate cred ca a fi cu un baiat mai mare e un motiv de mandrie. Altele pot alege o persoana mai mare cu cativa ani pentru a se simti protejate.
Si care e problema daca baiatul e mai mic decat fata? si eu am avut un prieten cu 3 ani mai mic...si ne-am inteles foarte bine.winking

| zuzushi a răspuns:

Mai, se zice ca fetele se maturizeaza mai repede ca baietii...si de aceea ele cauta baietii mai mari ca ele, care sunt mai dezvoltati din punct de vedere mental. cred. big grin
dar sa stii ca nu i tot timpul asa. pentru ca
1-exista si dezavataje. baietii mai mari au si alte asteptari, daca intelegi ce zic, si ei nu sunt dispusi sa astepte
2-nu toate fetele prefera baietii mai mari, cateodata tocmai din motivele de mai sus happy. + ca uneori e mai bine sa fii cu un baiat de varsta ta, pentru ca poti vorbi altfel cu el, te intelege poate chiar mai bine. (parerea mea)
3-stiu cazuri(mai multe chiar) in care fata e mai mare ca baiatul. cateva dintre prietenele mele au stat cu baieti mai mici, bine, nefiind diferenta dintre ei de mai mult de 1 an sau maxim 2.
ex: verisoara mea, care e in anul I la facultate, sta de aproape un an cu un prieten de al meu care este intr a 11a. sunt foarte fericiti happy

deci...there still is hope for you happy!

| Ruxandra_8921 a răspuns:

Stii ce se intampla la varsta pe care o mentionezi? fetele, ca si baietii de altfel, incearca sa-si autoconfirme ca au ajuns la "maturitatea mult visata..."dar nu e vorba ca sunt ratati, e vorba de andrenalina pe care o simt ele atunci cand incearca apa cu degetul sa vada daca e rece sau calda...trebuie neaparat sa vada ele.raspunsuri din parttea altora nu le-ar satisface curiozitatea...ideea e ca la 15-16 ani hormonii o cam iau razna si se confunda dorinta de sex cu dorinta de afirmare, intr-un mare final, va trebui sa intelegi ca sunt lucruri specifice varstei, ca sunt foarte vulnerabile si ca o vorba spusa in vant le poate emotiona atat de tare incat nu mai diferentiaza nici stautul, nici varsta, dar in principiu este vorba de magulirea orgoliului feminin, care trebuie sa se simta gadilat. ele se apropie cu pasi repezi de maturitate dar nu mai dispun de rabdarea necesara pentru parcurgerea tuturor etapelor. vor din ce in ce mai mult sa-si demonstreze LOR ca au devenit femei!

| tremuriciiuliana a răspuns:

Mi se par penibile si idioate ce conteaza varsta unele au impresia ca daca au crescut au totul la picioare fetele care isi doresc astea is proaste rau

| SLeVeN explică:

@ Zusushi nu ca mai exista sanse ca si eu am intalnire cu una mai mica ca mine cu 2 ani laughing voiam doar sa inteleg fenomenul laughing

| MrJungle a răspuns:

In general, pana la 18 ani, asa se intampla. Stii vorba aia: "Femeile se maturizeaza mai repede decat barbatii", poate si asta sa fie un factor. Dar dupa majorat, diferenta de varsta nu prea mai conteaza (vorbesc de maxim 4-5 ani)...

| matei_8120 a răspuns:

"fetele se maturizeaza mai repede decat baietii" eu sincer nu cred asta deoarece fetele de la mine din clasa se prostesc mai rau ca cele de 12 ani(eu am 16 ani)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 15-16ani li se pare ca lumea e a lor si ca toti baietii sunt numai pentru ele...intr-un fel e bine ca le invata si le pregatesc "pentru viata" dar mai sunt si cei care vor sa profite... e destul de urata partea asta.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca fetele vor sa invetze ceva de la baieti cu care stau nu con bune sau rele dar macar nu invata ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fetele mi mici cred ca pot invata mai multe de la baieti mai mari. da daca prinde un ratat de prima clasa.care nu stie cum il cheama cu buletinu in mana... oare ce face fata?thinking ii da papuci nu? si apoi baiatu fiind mai mare are o ocazie buna sa se razbune ea.parerea mea e sa aveti un baiat de varsta cu voi. ca evitati o cearta.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 18 ani si umblu cu unu de 35 de ani.ne intelegem ft ft ft si peste putin timp ne casatorim in plus eu sunt si gravida. ce conteaza varsta? IUBIREA SI INTELEGEREA SA FIE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii de 5-16-17 ani. se gandesc la altele straight face si probabil fetele nu vor sa isi inceapta "viata"... Sunt multe de adaugat big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da eu am fost intr-o relatie si eram mai mic ca prietena cu 2 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wtf noob

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 15 ani si este mai bine sa fie prietenu mai mare ca asa ma simt bine ca daca ar fi mai mic la ani nu imi place sau spune lumea ca stau cu unu mai mic de cat varsta mea si nu imi place mai mult sa fie mai mare ca mine si sa fie frumos va pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, dar sunteti prea slabe pregatite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 11 aniii
vreau sa ma cobin
sunt singur si nu mai pot
care e de varsta mea?

| mery_2589 a răspuns:

In dragoste nu cont varstaa eu am apr 14 ani si stau cu un baiat de 19 ani jum si nu mi se pare cv anormal a sta cu un baiat mai mare k tine pentru ca eu am stat de la 11 ani numai cu baieti de 17-19 sh 20 de ani

| mady_5812 a răspuns:

So am 15 ani laughing si am avut numai preteni mai mari ca mine big grin
sincer cei de`o varsta cu mine gandesc straight face ff naspa.
tot asa ma intrebam so inainte thinking
cum astia de 17-18-19 ani se uita la unele de 14 -15-16 ani straight face
si i-am intrebare pe ei, si mi-au raspuns ca astea de varsta lor au pretentii adica masini bla bla si ca sunt ff fitoase straight face
in fine astia marii thinking
nust au ei niste vrajeli ce te fc imd sa cazi in plasa lor straight face
desi eu am cam avut de suferit din cauza unora.
dar am trecut imediat peste.
de parca na`r mai fi baieti frumosibatting eyelashes

| zuzikanda a răspuns:

Parerea mea este ca aceste fete ori vor sa atraga atentie prin asta, ori se simt mai protejate in bratelelor decat in bratele unui tip de 16 ani sau poate ca hormonii au inceput sa faca ravagii prin corp! cunosc astfel de cazuri

| bejanu a răspuns:

Sunt niste peroaste ca nu stui ce regreta