| yanny`s a întrebat:

De ce baietii se uita adesea la "pustoaice" mai mici decat ei, cand sunt atatea fete de varsta lor si de ce fetele prefera baietii mai mari decat ele?

Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

Se spune din batrani ca baietii gandesc cu 2 ani mai inapoi ca fetele...
fara ofense baieti happy, dar baietii clar nu se gandesc, decat la o anumita varsta, la ceea ce gandim noi acum.asa ne-a lasat Dumnezeu pe noi fetele/femeile in general mai istete, sa-i conducem pe barbati din umbra " In spatele unui om puternic se afla o femeie si mai puternica!"
acum revenind la intrebarea ta este pura logica...nu ai prefera un baiat mai mare ca tine...sa te simti in siguranta, protejata...decat cu unul de varsta ta care inca mai viseaza la fotbal si la oprirea timpului?
xoxoo, mary peace sign

21 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Baietii se uita la fete mai mici decat ei pentru ca ele sunt mai usor de atras si nu au prea mari pretentii. Ele sunt inofensive si cad imediat in capcanele baietilor.happy
Iar fetele prefera baietii mai mari pentru ca ei le atrag mai mult in capcana. Lor le plac baietii mai maturi care nu sunt timizi asa cum ar fi cei de varsta lor.big grin

nony
| nony a răspuns:

Poi daca baiatu are 30 de ani, normal ca ii fug ochii la o pustoaica de 18, nu? Ce sa faca cu alea de varsta lui. s-a saturat.
Oricum au dreptate cei de aici, fetele mai mici sunt mai usor de prostit.
Nu e adevarat ca fetele gandesc cu 2 ani inainte.(ma refer la lucruri bunewinking ). ele gandesc cu 2 ani ianinte la hotzie.Va pup fetelor :*

| Psihoyounger a răspuns:

Pentru ca baietilor nu le place sa fie ei cei mai mici. Ne place sa fim noi cei care controleaza si fetelor probabil le place sa fie protejate.

daniela
| daniela a răspuns:

Pentru ca in principiu pe astea le mai pot domina atfel sunt dominati si nu le place

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Fresh meat!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@unbaiat si ce-am castigat?winking

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@unbaiat prefer sa joc rolul de parinte persecutor! M-am saturat de salvat!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Pt ca fetele mai mici sunt de obicei mai naive big grin

pupimik
| pupimik a răspuns:

In general pustoaicele sunt mai usor de vrajit.in plus...sunt o gramada de baietii ce cauta virgine. Unii sunt cam varza la pat.si atunci prefera o virgina.pentru ca virgina nu are cu cine sa il compare...pe cand altii fac din pustoaice adevarate trofee.
Avand in vedere ca baietii se maturizeaza mai greu... e normal ca fetele sa se uite la baieti mai mari decat ele...pentru ca sunt pe aceeasi lungime de unde din punct de vedere al maturitatii

| Andreeagen a răspuns:

S'ar putea ca baietii sa caute pustoaice pentru ca sunt "naive", dar s-ar putea sa fie si datorita faptului ca fetele de varsta lor li se par plictisitoare pentru ca la 20 de ani 20 si cv femeile incep sa aiba ganduri serioase si se maturizeaza iar uneori baieti cauta imaturitate happyIar fetele cauta baieti mai mari pentru siguranta si pentru ca ele se amturizeaza cat de cat.si au impresia k nu au nimic in comun cu baietii de varsta lor, poate ca asa si e. Sunt multe cazuri, sunt multe situatii mi'ar lua o vesnicie sa dau ex si orkm nu o sa cititi tot pntr k va veti plicttonguelaughing

| Brigitta a răspuns:

Poate acele ``pustoaice`` sunt mai naive, mai usor de ``manevrat``.
Iar fetele prefera baieti mai mari poate pentru ca asta e regula, asa e obisnuit...
Prietenul meu e mai mic decat minehappy Bine, doar cu 2 luni jumate. Dar el e super copilaros si zambaret tot timpul, iar eu sunt mai meticuloasa si matura. Ne completam perfect.
Cred ca nu ar trebui sa studiezi prea mult varsta cand iti alegi partenerul/a.

| adyth a răspuns:

Pentru ca sunt mai usor de manipulat

| andreig a răspuns:

Eu nu am stat niciodata cu o fata mai mica ca mine si crede-ma am stat cu multe, cea mai mica era mai mare cu 5 ani decat mine. nu m`au atras niciodata fetele mai mica decat mine, le consider copile

| just4fun_8801 a răspuns:

Vor ceva mai fraged si sunt mai usor de "manevrat"

| unbaiat a răspuns:

Zbenguici s-a strigat bingo! laughing

| unbaiat a răspuns:

Experienta Zbenguici, experienta...cu cat cunosti mai bine realitatea cu atat vei fi pusa mai greu in postura de „victima„ laughing

| gabrieladima a răspuns:

Baietii se uita la pustoaice pentru ca sunt mai fraiere si mai necoapte la minte sa ma exprim asa si cad mai repede in plasa.Si fetele prefera baieti mai mari ca ele pentru ca au impresia ca sunt mai maturi dar acest lucru nu prea se adevereste. Un baiat se maturizeaza mai greu ca o fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii se uita la pustoaice mai mici decit ei pentru ca pustoaicele isi doresc baieti mai mari decit ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pustoaicele sunt mai jucause!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca "pustoaicele"sunt poate mai frumoase, am spus "poate"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbati mai mari le ofera siguranta ei sunt dependenti nu cer parintilor bani sa iasa la un suc cu ele.barbati prefera pustoaicele pentru ca sun fragede.