| KiGtOgT a întrebat:

Am o curiozitate: moldovenii din Republica Moldova scriu la scoala in caiete asa cum vorbesc?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unii scriu cu grafie latina. Altii cu litere chirilice (slave sau rusesti cum vrei sa le zici).

| zurick a răspuns:

Ești rău!
Să știi că unii o să scrie mult mai bine decât tine și că ești cam rău (ca să nu zic altceva) dacă pui problema așa.

| Axys a răspuns:

Sal nu naparat scriu cum scrii si tu normal asa e si nu vad nimic amuzant si eu sunt din moldovawinking

| 0x11111051 a răspuns:

Esti prost? La ei se invata romana. Deci ei scriu in romana. Doar tu la scoala nu ai sa scrii in caietul de romana "pul@", "F*te".

| Irἶηochka a răspuns:

Eati cuvintele inapoi, si eu cunosc nu un romin care scrie asa cum vorbeste...si inainite dew a opserva gresalele altora uite sub nasul tau