| anonim_4396 a întrebat:

Am o dilema...Am si eu o prietena de scurt timp, imi place de ea e ok, ne intelegem, e draguta dar am un prieten are o prietena SUPERBA, is foarte gelos pe el.Cand o vad ma ia palpitatiile...si prietena mea e frumoasa dar mna nu stiu nu e la fel.De ce stau cu ea? Ma face fericit, tin la ea si in plus nu prea am alte optiuni pentru ca locuiesc intr-un oras unde fetele au plecat demult.De ce ma sunt gelos pe el totusi?

4 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Nu e gelozie, e invidie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De prost.
Stai cu o fată pentru că nu ai altă alternativă. Și cică mai ții și la ea, vai.

| NAT0 a răspuns:

Vezi ca poftesti la femeia altuia si incalci decalogul. O sa ajungi in iad. Glumesc. Da, e invidie, nu gelozie cum am vazut mai sus.

| presus a răspuns:

Eu ma simt atras de multe femei, chiar daca am deja una. Dar nu vad de unde iti vine gelozia, pana la urma este a prietenului tau. Cand iti mai vine gelozia, da-ti doua palme si intoarce-te la prietena ta. Este mai bine sa ai o aventura cu bunaciunea aia si sa-ti pierzi amicul si fata care tine la tine? Mai gandeste-te!