| cristianorudi7 a întrebat:

Am o imprimanta hp deskjet 3745, asa scrie pe ea. eu am word 2007 si cand dau print mi se incarca ceva cu verde jos si apoi in bara de start imi apare o imprimanta si daca 2 click dau pe ea mi se deschide o fereastra dreptunghiulara cu numele documentului pe care vreau sa il printez, si trebuie sa dau delete ca sa o sterg. am avut probleme cu imprimanta asta de la inceput, adica ea are toane cand merge cand nu merge, dar trebuie sa rezolv problema asta... pls helppp(funda) thxthxthx,...

1 răspuns:
| nashu40 a răspuns:

Salut!
Eu am un HP Deskjet 5740 si de curand am avut ceva probleme oarecum asemanatoare. Nu vroia sa imprime si pace. Si nu a mers pana nu am up-datat-o, adica winowsul meu gasise ud-dateuri, dar e setat sa ma intrebe pe mine intai, iar eu, cand ma intrebase i-am zis no. Mai poate fi problema cu word-ul, poate nu-l recunoaste, tocmai de aceea se cere up-datata.
Verifica daca toate cablurile sunt conectate bine, eventual poti sa dezinstalezi driver-ul ei si sa-l instalezi la loc. Iar cand vrei sa imprimi ceva, nu ii da direct pe imprimare, mergi in file la print si acolo intri la proprietatile imprimantei si iei toate setarile le rand, poate fi ceva in neregula acolo.
Bafta!