| BunaZiuaMerio a întrebat:

Am vazut video-uri pe Youtube cu daltonisti/discromati care au primit ochelari speciali si puteau vedea culorile.Intrebare mea este.De ce stiau culorile si cum arata? Ca am vazut ca le ziceau.Dar de unde?

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Cred ca este un fake. Reclama pentru fraieri.
Doar niste ochelari nu te pot face sa vezi culorile daca ai o afectiune a ochiului. "Le ziceau" pentru ca asa li s-a spus dinainte. Au invatat un rol.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

In fapt nu ochii sunt problema si partea din creier care nu poate decodifica informatia, deci e fake