| Stefan_Sebi_1985 a întrebat:

Cum pot sa ma despart de o fată, dar fara sa o rănesc prea tare?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Clasica replica "nu e vina ta, e vina mea"
Dacă tot vrei sa te despărți de ea măcar spune-i ceva, mai bine așa decât sa o ignori total și sa nu ii mai răspunzi deloc cum se practica la unii papa lapte.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Doar daca ii vei spune adevaraul o sa inteleaga.

| Raven a răspuns:

Dacă aveai mai mult de 20 de ani, ți-aș fi zis să recurgi la clasicul ''meriți pe cineva mai bun'' dar la 14 ani? Spune-i că vrei să luați o pauză pentru că trebuie să te axezi mai mult pe învățăturăhee hee

| Violleta2022 a răspuns:

Spunandu-i adevarul! Oricat ar durea despartirea, minciuna doare mai rau si apoi, te pune in situatia de a fii considerat mojic si mincinos, toata viata.

| Andreeush a răspuns:

Spune-i adevărul, fii sincer cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O minti. Ii spui ca vrei sa luati o pauza, si ca ai niste lucruri de pus la punct, in viata ta, si ai nevoie sa fii singur o perioada. laughing

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu ai nicio varianta. Daca te iubeste, va fi ranita. Daca nu-i pasa, nu prea o va afecta.