| AlleSiAtat a întrebat:

Am o intrebare legata de teze. M-as bucura sa raspunda clasele de a 7-a, in special. Tezele din a 6-a tin o ora sau doua? Si sunt de o pagina sau doua?

4 răspunsuri:
| Smerix a răspuns:

Bună! La noi tezele din a 6-a au ținut o oră.Din clasa a 7-a sau a 8-a e posibil să țină 2 ore, asta ca să vă acomodați cu timpul pentru examenul pentru liceu.Cât despre subiecte depinde de profesor, de exemplu noua la matematica ne-a dat 3 subiecte : primul grilă, la al doilea am avut de completat cu răspunsurile corecte iar la al treilea trebuie sa avem rezolvari complete.La romana am avut in jur de 9 exercitii, o compunere libera sau bazata pe un anumit subiect.
Sper ca te-am ajutat, baftă multă la teză!

| Wehrmacht a răspuns:

Fiecare profesor da cum vrea.

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
La mine, teza de a 6-a a durat o ora, si la mate, dar si la romana.
Am primit subiectele pe tabla, dar oricum incadrarea CERINTLOR a fost de o jumatate de pagina si un pic. happy
Succes!
Eu am luat 10 la amandoua si m-am pregatit din octombrie, putin cate putin... happy
Iti doresc mult succes!

| LuisaRaluca12 a răspuns:

La mine tezele au durat 2 ore la ambele materii depinde de orarul tau, daca teza va fi intr-o zi cand ai doar o ora inseamna ca teza va dura o ora! La mine a fost de o pagina aproape 2!