| bubbles02bbbb a întrebat:

Hei, TPU! :*
Am o întrebare, referitoare la tezele de la geografie și istorie din clasa a 8-a; vorbesc, în special, cu cei care au terminat clasa a 8-a sau care sunt acum clasa a 8-a (: în orice caz, orice sugestie e bine venită.
Vorbeam cu colegii din clasă despre examene și s-a adus vorba de teze; mă gândeam: la ce o să dau eu teza?!
Vouă ce vi se pare/vi s-a părut mai ușor? Eu zic că mă descurc destul de bine la ambele materii. (exemple de teze se găsesc și pe net? dacă da, ați putea să îmi trimiteți și mie link-urile?)
Mulțumesc anticipat! :* p. s: fundă b-)

Răspuns Câştigător
| Vokii a răspuns:

Eu as da teza la geogra. [mi se pare mai usoara ca istoria deoarece nu trebuie sa tin minte anii. etc laughing ]
bine. dar depinde si de prof cum preda. thinking
iar la teza cauta si tu pe edu.ro sau didactic.ro happy

4 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Eu am dat in clasa a8a la istorie si te sfatuiesc sa faci la fel.e mult mai usor. desii acum in a9a am ales geografia.cu toate ca este mai greu

| princess97 a răspuns:

Eu dau la istorie love struck.imi place mult si la geografie nu prea ma descurc
si nu stiu sigur daca se gasesc astfel de teze pe net. inca n-am cautat

| roxydulkica a răspuns:

Ramane la alegerea ta! Eu nu te pot influenta, doar iti pot da un site unde gasesti astfel de lucruri: www.didactic.ro
Pe acest site gasesti si teze, lucrari, planificari, si orice tine de scoala publicate atat de profesori cat si de elevi. Succes! Funda?

| EyeCandy a răspuns:

Si eu sunt pe clasa 8-a si vreau sa dau teza la istorie big grin pentru ca la istorie ne da un tezt, si ne pune cateva intrebari in legatura cu el.
DAR la geografie ne da o harta muta adica fara nimic scris pe ea si trebuie sa identificam forme de relief etc. phbbbbt Deci de aia vreau sa dau eu la istoriee laughing