| ErickEmil a întrebat:

Am o intrebare pe care nu stiu la ce categorie sa o pun pentru ca se potriveste la mai multe, in principiu, de ce oamenii tin asa de mult la orgoliul lor? Sa dau un exemplu la jocul DotA, care ma joc eu: Incepe un meci, fiecare "noob" alege Barathum, Huskar, Traxex. etc. Si incepe cu iteme gen "papuci, sticla, wraith band, bracer", si eu le spun ca nu-i bine, si ei incep sa injure, sa ma faca in toate felurile, sa zica ca eu sunt "pro" sau ce? ma rog. Eu m-am documentat foarte mult, stiu cu ce iteme sa incep. Dar ce vreau eu sa spun, nu o spun de rau, vreau sa se lipeasca de lumea asta care joaca DotA ca si cum ar juca Metin2, jocul acela de copii inapti care m-am jucat si eu si n-are nici o noima. Mai era ceva, educatia oamenilor, care a ajuns la cele mai joase standarde, si eu, care vreau sa imi fac o cariera din DotA (Sper), nu spun ca sunt cel mai bun, si nici nu sunt, dar stiu lucrurile de baza. Stiu sa dau last-hit, deny, stiu sa fac gank, stiu sa plasez warduri, stiu build-uri pentru fiecare erou in parte, stiu ce skill trebuie luat si la ce nivel, stiu ce face fiecare skill, stiu care sunt rolurile eroilor in dota, gen carry/ganker/support, etc. majoritate am invatat de pe Purgegamers, dar nu conteaza asta. Eu zic ca stiu destul de multe, si nu inteleg de ce lumea, cand vreau sa-l ajut cu ceva zice (Citez) "Ba, ca oi fi tu pro, eu fac ce vreau, nu trebuie' sa-mi zici tu ce lucruri sa-mi cumpar", dar eu n-am spus-o de rau crying( Eu vreau sa-i ajut sa invete cum am invatat si eucrying Si dupa aceea, lane-ul e groaznic, sa nu mai zic ca unii cu eroi meele stau cu auto-atack pe creepi si dupa ce dau inamicii un full combo pe ei mai raman cu 100-250 HP ei imi cer "Salva" caci in fiecare meci eu iau 3 tangoo si o salva, pentru destul regen. Pentru ca ei n-au destui bani sa cumpere regen, caci eu vor papuci, vor 3 strout shield, sa aiba aparare! Vor Wraith band, sa aiba statusurrriiii( in loc de wraith band, iei 3 crengute si 1 slippers, si dai doar 309 banuti in loc de 450 si cv. deci 140 banuti sa iei regen! Ma rog, sper sa ma puteti ajuta, intrebare finala e " De ce oamenii nu stiu sa asculte nimic, de ce atat orgoliu, DE CE?crying

3 răspunsuri:
| vreaumult a răspuns:

Apucate de metin2 oxigen uite link http://metin2oxigen.ro/ e foarte frumos pvm-mediu rate 200% din otel=pose=beta cu g si b care se fac la dragon te astept eu am numele Flappy

| xxGhost99xx a răspuns:

Bine macar ca nu te-or facut n00b atunci ar fi fost nasol happy

| ErickEmil explică (pentru xxGhost99xx):

Am uitat sa precizez?