| andytuu a întrebat:

Am o intrebare pentru cei ce au trecut prin asa ceva... ce ati facut atunci cand persoana pe care o iubesti te ignora si iubeste pe altcnva?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Hai sa-ti zic o chestie
daca tu iubesti pe cineva care nu te iubeste permanent o sa ai tendinta de a-i arata ca il iubesti
si asta nu e bine. o sa ai senzatia ca te ignora ca te respinge, dar el de fapt nu are ce sa-ti faca tie atata timp cat nu-l atragi si nu vrea intre voi mai mult decat o prietenie
stiu ca e naspa, ca ti se pare``ma nu vezi ca eu as face orice pentru tine si pe-aia o doare-n fund?``
dar asta e, nu ai cum sa nu suferi dar limiteaza-te nu face sfarsitul pamantului din asta, pentru ca daca e sa simta si el odata ceva pentru tine o va face.stiu si ca ti se par povesti ce zic eu aici dar lucrurile mai sunt facute sa fie lasate si pe mana destinului(unele). tu nu ai ce sa faci daca iubeste alta fata, mintea lui e la fata aia, si nu e nimeni de acuzat pentru asta. daca il iubesti ar trebui sa ii vrei binele, sa fie fericit, si daca el se simte asa alaturi de fata aia, poate e mai bine asa, si trebuie sa fi multumita de asta.
nu te grabesti nicaieri, nu dispera, ai rabdare poate odata...
speranta moare ultima, nu te incarca cu negativism, nu dramatiza la maxim.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

L-as lasa sa fie fericit si nu m-as mai amesteca in viata lui

| Emena a răspuns:

Incerci sa uiti de el, te intalnesti cu mai multi baieti

| Bogdana a răspuns:

Am suferit si am trecut peste nu foarte usor considerand ca nu merita... o persoana care nu-ti apreciaza si iti ignora dragostea si sentimentele chiar nu merita efortul crede-ma...

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Am plans.pana m`am descarcat.

| scumpete a răspuns:

L'am lasat in pace si tot el s-a intors la mine.

Ia fate si tu de fata cu el ca nu il mai placi ca nu iti mai pasha si fate ca nu-l vezi

indiferenta doare cel mai tare
winking

| mary_1521 a răspuns:

O ignori si tu pe ea si gasesteti pe altcineva este cel mai bine,,,