| MytzaOnTheMix a întrebat:

Am o intrebare, pentru un sondaj, Cui ii place "Romania"? (cu argumente). va rog raspuns.

Răspuns Câştigător
| analoveskorea a răspuns:

Si mie imi place Romania,desi nu pot sa cred ca spun asta,pentru ca e tara in care m-am nascut,aici am invatat sa fac primii pasi,aici am copilarit,am atatea amintiri frumoase care imi vor starui mereu in minte oriunde m-as afla, am experimentat pe propria-mi piele ca atunci cand sunt departe de patria mama, de tara natala mi se face un dor de ea...desi nu recunosc imi lipseste mult, as spune chiar ca o iubesc, cu toata coruptia si saracia la care s-a ajuns.cand ma gandesc cate frumuseti a lasat Dumnezeu pe meleagurile noastre care nu sunt valorificate dar asta nu inseamna ca ele nu exista si cand ma gandesc ce istorie avem,desi nici filmele istorice pe care le facem nu reusesc sa redea acele momente istorice importante asa cum ar trebui,avem oamenii talentati,care au reusit sa se afirme in diferite domenii,avem si calitatii pe langa multe defecte,romanii cred ca sunt cei mai ospitalier popor, pot fi si generosi si uniti si buni la suflet atunci cand chiar isi doresc asta, acesta fiind un motiv in plus pentru a fi mandra ca traiesc aici

4 răspunsuri:
| Bubuu a răspuns:

IMI PLACE ROMANIA pentru ca traiesc in ea.
IMI PLACE ROMANIA pentru ca in ea am crescut.
IMI PLACE ROMANIA pentru ca in ea respir.
IMI PLACE ROMANIA pentru ca fara ea nu m-as mai putea mandri ca sunt romanca, indiferent de vorbele rautacioase despre ea.
IMI PLACE ROMANIA pentru ca pe pamantul ei calcam in fiecare zi.
IMI PLACE ROMANIA pentru ca noi stim sa facem muzica, data in toata lumea si admirata.
IMI PLACE ROMANIA pentru ca avem cu cine sa ne mandrim.
As putea sa mai spun multe!

| Tops a răspuns:

Romania este cea mai frumoasa tara de pe Terra asta daca ar exista oameni cu bun simt pardon exista da' legea nu ne permite sa avem o tara frumoasa toti care sunt acum "la putere" vor numai sa castige bani si ii doare in 2, 5 ce se alege de ea. ...totusi imi place in Romania... Argument: UNDE MAI VEDETI VOI FETE ASA DE FRUMOASE DECAT LA NOI:d

| Ea_1881 a răspuns:

Romania ca loc este o tara superba, dar oamenii care o populeaza.sunt sub orice critica, din toate punctele de vedere.

| Maria_8259 a răspuns:

Mie una chiar imi place Romania cu bune,cu rele pana la urma este tara noastra unde ne-am nascut, am crescut ne-am facut mari
Aici am avut cu toti cele mai frumoase amintiri, primul an de scoala, prima iubire
Ori cat de mult am zice ca nu ne prea place tara noastra adevarul este ca o iubim cu adevarat si daca suntem plecati departe de ea am vrea sa o vedem cat mai repede chiar si in poze, doar ca nu aratam acest lucru
Sper ca te-am ajutat:*