| Mihay_Adrian_1995 a întrebat:

am o problema am facut contract la romtelecom pentru internet (doar internet) si pe 15 decembrie au venit si mi-au instalat internetul care e de 32 de lei....problema este ca azi am un primit un mesaj ca trebuie sa platesc 60 de lei pana pe 14 ianuarie, 60 de lei de unde? straight face nu mi se pare normal sa dau 60 de lei pentru o luna de net si 6 MB pe deasuprastraight face Care ar fi problema,repet am doar internet fara tv, fara telefon, doar internet prin router waierless...atat,astept raspunsuri dau si funda.

Răspuns Câştigător
| anonim989 a răspuns:

Mihai, trebuie sa te uiti pe factura, daca este prima factura emisa de cand ai incheiat contractul, mai mult ca sigur ai de plata o luna si prorata (perioada de la data la care s-a incheiat contractul si pana la data facturarii).la romtelecom nu exista nicio taxa de instalare, conexiune sau altceva.pretul de 32 de lei in lei vedea de la a doua factura

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Trebuia sa citesti cu atentie contractul, acum nu ai ce face trebuie sa platesti cei 60 de lei altfel te trezesti cu internetul,, taiat,,

| AjutaPeTPU a răspuns:

Probabil in acest pret de 60 de lei este inclus si router-ul! Daca vrei sa afli de ce te poti inregistra aici: http://suport.romtelecom.ro/......Ym1YZWw%3D Succes!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

La o singura optiune se percepe o taxa de instalare.

| MakeIonutz92 a răspuns:

Pai Mihay 60 de lei deoarece trebuie sa platesti si conexiunea la internet in afara abonamentului. Si conexiunea la internet o platesti odata ( prima luna ).