| Gygs a întrebat:

Am un abonament telefon+internet la romtelecom din luna Mai 2010. Abonamentul de telefon fix il aveam de prin 2000, iar in mai 2010 am adaugat internetul (2 Mb/s). Abonamentul acestuia e de 30 RON, iar telefonul aprox 50 RON.
Contractul a fost pe 2 ani si s-a reinoit automat.
Am vazut o oferta la romtelecom de telefon+internet (50 Mb/s) la doar 47 RON.
Stiti cumva daca se poate face aceasta schimbare de servicii?
Va intreb inainte sa sun la ei pentru ca nu vreau sa ma "abureasca" asa cum fac ei de obicei happy

Răspuns Câştigător
| catalin112 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa te transeferi de la Romtelecom la UPC sau la RDC&RCS deoarece acestia de la romtelecom nu sunt corecti fata de clientii lor eu am fost abonat timp de 3 ani si aveam 4.50 mb in loc de 10 si tv ma rog se intrerupea si telefonul fix era pus degeaba dar daca te-ai muta la UPC poti sa-ti alegi singur serviciile pe care le doresti daca ai nevoie de net bagi doar net daca vrei fix bagi fix daca vrei tv prin resiver bagi risiver si tot asa.
Legat de abonamentul tau nu poti sa renunti la el pana nu se expira.
Abia dupa aceea poti sa modifici ce ai tu nevoie.

O zi buna Funda?

| Gygs explică (pentru catalin112):

Nu exista alt provider de internet in zona mea straight face (Vulcana de Sus
Merci pentru raspuns!

Mai astept si alte informatii daca aveti.

1 răspuns: