| Ady2138 a întrebat:

Sall TPU,am o problema laughing

Am facut acum o saptamana contract la rds pentru internet, dar vad ca nu au nici un gand sa mai vina sa il monteze straight face cel mai probabil anul` viitor rolling on the floor eu nu pot astepta atat, asa ieri m-au sunat cei de la romtelecom ca daca vreau sa fac contract cu ei pentru internet si mi-au promis ca vin maine pe la 10-12 si imi monteaza si internetul tot in aceeasi zi deci nu mai astept iar 132432 de zile laughing acum pot anula cumva contractul cu cei de la rds? si am facut bine ce am facut?

Am auzit ca daca anulezi contractu platesti nu stiu ce...
dar pe diverse forumuri am auzit ca s-a intamplat asa sa astepte mult si a apelat la alta firma si intre timp au sunat cei de la rds si cica sa plateasca nu stiu cati bani, omu a lasat contractu asa si nici in ziua de azi nu a platit nimic. rolling on the floor

A, da si am sunat sa vad daca vin astia de la rds si cand sa ii zic codul din contract domnisoara de la rds spusese ca e incorect si eu facusem contract acum 1 saptstraight face.

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Cea mai înpuţită firmă de cablu.Eu am aşteptat 3 săptămâni să-mi bage netul. Dacă vrei să reziliezi contractul nu poţi decât până pe 5 la început de lună, şi plăteşti şi luna trecută şi toată luna în curs chiar dacă au trecut decât 5 zile.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mie intr-o saptamana au si venit sa instaleze, in cazul tau ar fi bine sa te duci personal sa ceri anularea contractului daca vrei sa faci altul cu cei de la romtelecom

| VadTot a răspuns:

Pai citeste bine acel contract si vezi ce scrie in el! sau l ai semnat ca primarullaughing)

| Brotacelul a răspuns:

N-ai cum sa-l anulezi. Stiu ca ei au inclus in contract ca daca vei sa renunti trebuie sa achiti contravaloarea serviciilor pana la sfarsitul perioadei contractuale (cel putin asa e mentionat la mine in contract big grin ). Pe motiv ca nu au venit imediat la cablare, n-ai cum sa renunti la contract, decat daca e specificat in scris in cat timp se obliga sa-ti faca cablarea.
Ca sa ceri informatii despre contract, nu-ti trebuie neaparat codul de abonat. E suficient numele si cnp-ul.
E bine sa nu lasi lucrurile in aer, ca nu se stie niciodata cand se intorc impotriva ta. straight face
Citeste contractul bine si vezi poate gasesti vreo portita. Dar sunt cam slabe sansele, ca de obicei sunt facute in asa fel incat numai ei sa aiba de castigat...

| Ady2138 explică:

Dau funda garantat pentru un raspuns bun!