| irina222 a întrebat:

Sunt clasa a6-a si cand nu mananc sau mestec ceva imi miroase gura neplacut, si dimineata la fel. Evit sa imi fac prieten din aceasta cauza. Acum sunt a6-a. Credeti ca daca as avea prieten si m-as saruta cu el, ar simti mirosul neplacut? Sau ce pot face sama sarut cu un baiat fara sa-mi simta mirosul neplacut?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Cand te scoli dimineata spala'te pe dinti.Ai grija sa fie un periaj corect.Sa durexe aproximativ 3-4 min.Asculta o melodie in timp ce te speli pe dinti.Inainte sa pleci la scoala spala'te pe dinti. Dupa ce mananci[nu dupa ce mesteci ceva]spala'te pe dinti.Inainte de culcare spala'te pe dintilaughing. E cam exagerat dar crede'ma chiar merge. Poti sa iti cumperi o apa de gura de la Colgate Plax Whitening.Este ieftina si se gaseste in toate supermarketurile.Instructiuni de folosire le gasesti pe ambalaj. Apa de gura chiar merge.Aaa.si mesteca tot timpul guma mentolatahappy

12 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Mersi pentru funditablushing.

| kidulinha a răspuns:

Hehe laughing majoritatea pers. au problema asta. Eu mereu aveam ciocolata la mine, ca sa fie dulcelaughing ma rog si de guma nu ma dezlipesc. Cine stie cand te ia cineva prin surprindere?smug laughing) Va fi neplacut. Nu-ti face probleme.
Stai linistita. :* o sa descoperi si baieti cu resp urat mirositoare laughing) Deci nu esti singura :*
Ura.:*

| LoveMusic a răspuns:

Ai putea mesteca mereu gumă de mestecat mentolată sau bomboane, dimineaţa pe lângă pasta de dinţi ai putea folosi apă de gură şi să te dai cu spray de gură mentolat. E cea mai bună soluţie.

| Ros3Blu3 a răspuns:

Gumaaaaaaaa! destept a fost ala care a inventat'o :X si da normal ca se simte ...se simte un gust neplacuttongue da...gumaaa e solutiasmug

| yanny`s a răspuns:

Sunt multe lucruri de facut. si normal ca el ar simti mirosul laughing mesteca guma, spala`te des pe dinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fato, nu e cam devreme sa te saruti cu baietii in clasa a 6a? Incearca de proba cu papusile intai (vezi daca merge) ca asta e varsta de papusi nu de baieti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa mananci varza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalate pe dinti dupa fiecare mancare care o maninci, sa maninci guma mentolata. Crede-ma va functiona.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suge niste pla sa vezi km trece

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mirosul se simte si cand vb cu cineva dar adminteri cand te saruti.
problema e ca ar trebui sa te vada un medic, pentru.ca ai putea avea probleme de sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine gura inchisabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
credd ca vine de la o carie
mergi la dentist
un simplu control este gratuit