| middle654 a întrebat:

-Funda.imi miroase gura din cauza ca am avut viermi intestinali. daca nu mestec guma sau ceva, imi miroase oribil.ce pot sa fac sa nu mai miroase asa urat?

4 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema si am luat in fiecare dimineata pe stomacul gol 1 lingurita de miele si o lingurita de polen pe care il gasesti in plafar, nu este bun la gust, dar face minuni, ti-l recomand. Bafta.

| VeteranReintors a răspuns:

Spala-te pe dinti dupa fiecare masa si cel mai important in respiratie (trebuie sa ai periuta pentru limba) cu periuta da bine pe limba da nu cu partea care te speli pe dinti.
Mananca multe portacale.....etc. Din astea care dau un miros puternic. Funda.

| Fabulistul a răspuns:

Spala-te pe dinti dupa fiecare masa, foloseste ata dentara + apa de gura. Stii tu, chestii de baza.

| Wiorel a răspuns:

Du-te la dentist, te poate ajuta. Inainte de culcare dupa ce te-ai spalat pe dinti clateste gura cu ulei, sper sa iti ajute.