| FaraNumePls a întrebat:

Am o lene in mine și nu vrea să iasă. Trebuie sa mă pregătesc pentru un examen foarte, foarte important dar mi-e lene sa învăț. Nu îmi vine să învăț. HELP!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E o problema de vointa. daca pentru tine examenul e important,. vei face tot ce poti sa il iei. Unii, din pacate, pot foarte putin. Sa stii ca sunt mai frecventi oamenii care rateaza din lene decat cei care rateaza din prostie. Un om harnic va face intotdeauna mai multe decat te-ai astepta

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Helpul nostru nu te ajuta pe tine cu nimic, ca de am invata noi si ti-ar creste tie invatatura, ar fi nemaipomenit, dar nu se poate asa!
Nu-i nimic, cand vei pierde examenul, vei intelege ca lenea aia, era de invins daca voiai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu invata. Nu iti bate capul. Mai trebuie sa fie si aia care dau cu matura pe strada nu doar cei care stau la birou.

| FaraNumePls explică (pentru anonim_4396):

Da da. Îmi place să dau cu matura. Cel mai bun job!

| anonim_4396 a răspuns (pentru FaraNumePls):

E bine sa iti si placa ceea ce faci.

| FaraNumePls explică (pentru anonim_4396):

100%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar lenea iti dispare daca stai pe TPU, punand intrebari stupide.

| FaraNumePls explică (pentru anonim_4396):

Nu era neapărat o întrebare. Era doar ceva amuzant. Scroll și gata happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru FaraNumePls):

Mda.Chiar e amuzant.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Ce atata carte

| FaraNumePls explică (pentru Viitorulapropiat):

Imi pierd vremea, nu? smug

| Violleta2022 a răspuns (pentru FaraNumePls):

Categoric iti p[ierzi vremea pe aici, ca nu te ajuta niumic pe tine, daca memoram noi happy
In timpul asta, cat sa stai pe forumuri, pune mana si invata!
Inchide tot ce te distrage de la invatat: televizor, telefon, tableta, PC, radio, fereastra si usa camerei, in asa fel, incat sa fii singur si sa ai niste, ca sa poti sa citesti si sa memorezi.

| FaraNumePls explică (pentru Violleta2022):

Mersi pentru sfaturi!

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Nu e nevoie sa înveți prostii care oricum nu le ții minte. Școala e un scam. Mergi așa sa nu fi absent. Dumnezeu știe prin ce trecem când intram in Iadu ăla.