| Ingercazut a întrebat:

Am o mare dilema. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sunt cu un baiat de cateva luni si ma iubeste si il iubesc, dar cateodata parca nu mai simt nimic pentru el, decat o mare prietenie. Mi-a fost alaturi mereu si nu am niciun dubiu ca ma iubeste.eu sunt la liceu, el la facultate, eu eram o tocilara dar acum nu prea mai invat.nu vreau sa-l ranesc despartindu-ne. am incercat de cateva ori dar in cateva ore ma intorc la el pentru ca nu suport sa-l vad suparat.sad nu mi-a gresit niciodata cu nimic, dar nu sunt sigura ca sunt indragostita de el, chiar daca au fost o groaza de zile in care eram pur si simplu cu capul in nori, innebunita.parintii mei oricum nu prea sunt de acord pentru ca ei vor sa invat, si eu vreau si cateodata ma iau remuscarile.chiar nu se poate si dragoste si carte. ce ar trebui sa fac? sa las totul asa? sau sa ma despart, sa invat din nou ca lumea si.sa sper ca ii va trece? p. s.: am mai avut o perioada de cateva luni in care n-am vorbit dar ma gandeam numai la el.sad

Răspuns Câştigător
| angel09 a răspuns:

Buna! poate ar trebui ca de aceasta data sa va tineti de cuvant si sa nu mai vb macar o saptamana, doua si sa va lamuriti cu ce aveti de facut in viitor, va trece timpul in zadar si nu veti face altceva de cat sa va raniti si sa suferiti.Decat sa te simti singura in compania lui mai bine sa te simti singura cand esti singura cu adevarat.Sau poate tu esti genul care se plictiseste usor...luati-o de la capat biletele de dragoste, intalniri in parc, plimbari...incercati sa distrugeti monotonia si sa va redescoperiti.Cunoscand o persoana foarte bine si vorbind non-stop cu ea ajungi sa te plictisesti, poate asta e si la voi va cunoaste-ti prea bine.Incercati sa fiti ca la inceputul relatie poate veti rezolva ceva.Bafta si sper sa se rezolve cat mai repede problema ta!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| angel09 a răspuns:

Buna! putin cam complicat...adica il vrei dar nu-l vrei. Poate ar trebui sa discuti deschis cu el sa ii spui ca ai nevoie de o pauza pentru a iti pune ordine in ganduri si pentru a te pune cu burta pe carte, vezi cum o sa te simti in perioada asta si dupa o sa iei decizia finala...asa iti vei da seama daca intr-adevar e draagostea care te impiedica sa ai rezultate bune la invatatura sau nu.

| Ingercazut explică (pentru angel09):

Pai...am incercat asta prin toamna, dar nu a functionat pentru ca nu rezistam sa nu vorbim si oricum cateodata il simteam ca e suparat si stateam sa il impac si tot acelasi lucru era ca tot vorbeam toata ziua.straight face adica nu rezolvasem nimicsad

| angel09 a răspuns (pentru Ingercazut):

Buna! poate ar trebui ca de aceasta data sa va tineti de cuvant si sa nu mai vb macar o saptamana, doua si sa va lamuriti cu ce aveti de facut in viitor, va trece timpul in zadar si nu veti face altceva de cat sa va raniti si sa suferiti.Decat sa te simti singura in compania lui mai bine sa te simti singura cand esti singura cu adevarat.Sau poate tu esti genul care se plictiseste usor...luati-o de la capat biletele de dragoste, intalniri in parc, plimbari...incercati sa distrugeti monotonia si sa va redescoperiti.Cunoscand o persoana foarte bine si vorbind non-stop cu ea ajungi sa te plictisesti, poate asta e si la voi va cunoaste-ti prea bine.Incercati sa fiti ca la inceputul relatie poate veti rezolva ceva.Bafta si sper sa se rezolve cat mai repede problema ta!

| OnlineZ a răspuns:

Parerea mea e ca daca nu suporti sa stai departe de el, si nu suporti sa-l vezi suparat e clar ca il iubesti.e o chestie
inima iti spune da si mintea iti spune nu., si esti cam in dubii

| emgirl a răspuns:

Buna happypai poti discuta cu el, poti sa si inveti sa fii si cu el asa parintii tai o sa-l accepte si nu face greseala asta pentru ca is sigura ca dupa aia o sa suferi si asa no sa inveti deloc. Sper ca te-am ajutathappy scuze exprimareahappy