| lovenrt a întrebat:

Am o mare problema am 20 d absente si nu am de unde sa iau scutiri... ce pot sa fac ca sa nu imi scada media la purtare?

3 răspunsuri:
| narcisa a răspuns:

Daca medicul nu iti da scutire unul din parintii tai poate sa faca cereri de invoire.la scoala la mine poti sa faci 3 cereri pe semestru.

| kittyKatAlawaysHappy a răspuns:

Pai poti sa te duci la medicul de familie si sa il/o rogi sa iti faca scutire...asta daca e amabil/a. In caz contrar, spune-i ca nu te-ai dus la scoala pentru ca te-ai simtit rau, ca ai fost racit etc...

P.S: trebuie sa afli datele in care sunt trecute absentele. Adica intreaba-ti diriginta/dirigintele, sigur iti va spune.

P.S.2: daca nu iti iei scutire sau daca nu fac parintii cerere de invoire, iti va scadea media la purtare. aproape sigur, asta daca nu esti in relatii foarte bune cu diriga/ul ta/tau laughing

Bafta:* ceawwave

| dedekool a răspuns:

Scutirile se iau de la medicul de familie, uh doar trebuie sa ceri datele cand ai lipsit de la doamna ta diriginta, te duci la medicul de familie, ii spui datele si ti le pune pe scutire, sau te rogi la doamna ta diriginta sa ti le motiveze si ai scapatlaughing.