| ssshhh a întrebat:

Am o mare problema... Am reusit sa fac doi baieti sa fie suparati pe mine deoarece ambii cred ca am ceva cu celalalt. NU STIU ce am vrut sa fac stiu doar ca am reusit sa-i fac pe amandoi sa se supere. Eu as vrea sa le explic ca nu e cum cred dar niciunul nu ma asculta si ambii spun ca eu i-am mintit. Vreau sa fiu amica cu amandoi, cu unul putin mai mult decat amica, dar nu reusesc. Nu stiu ce sa fac. Cum sa ma comport? Ce sa le zic sa ma inteleaga? eu maine am un test extrem de important... Daca nu o sa stiue la el nu o sa mai am putere sa fac nimic toata ziua dar daca trece cu bine, oare ce as putea sa fac in legatura cu cei doi baieti?

Răspuns Câştigător
| alin a răspuns:

Mai bine i iei pe fiecare deoparte si incearca sai faci sa inteleaga, explica-le pe larg sau pe intelesul lor care este treaba cu ei si spune-i celui care "vrei sa fii mai mult decat amica" ce simti pentru el iar pentru celalat spune-i ca doar vreti sa fiti amici foarte buni ca niste frati sau stiu eu ce... oricum asta e parerea mea si iti doresc doar sati asculti inima

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Se pare ca, prin atitudinea /comportamentul tau le-ai dat sperante la amandoi ca el este favoritul---acuzatia de minciuna, in acest caz, este indreptatita din partea amandurora! Daca insa comportamentul tau a fost diferentiat, inseamna ca, cel cu care vrei sa fii "mai mult decat amica" ori e tolomac si n-a "receptionat" semnalele ori, este gelos din fire ( de astia pazeste-te!)Cu asemenea calificative acel cu care vrei sa fii " mai mul decat amica" nu cred ca merita atentie! --- ramane, oricum celalalt spre "analiza "si "disecare"!