| Irina_9101 a întrebat:

Am o mare problema. Deci am luat 7 la teza la mate si mai am 7, 7,8 note si nu stiu cum sa ii spun lui mama. Funda

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Va afla oricum de note de la diriginte-dirigintă deci mai bine îi zici tu, pentru că se va înfuria mai tare dacă va afla de la el-ea.

| Matt24 a răspuns:

Daca Luni merge la scoala fiindca asa vrea si afla? Oricum va afla mai devreme sau mai tarziu asa ca mai bine-i spui tu, nu-s note chiar asa de rele dar nici tare bune. Spune-i ca te vei stradui mai mult pentru urmatoarea nota si asa sa faci!

| William a răspuns:

Dar stai linistita ca treci clasa. De ce atatea emotii?

Răspuns utilizator avertizat
| sanda45 a răspuns:

In primul rand, pentru note nu merita sa te certe..probabil esti buna la alte materii, si nu te axezi nicidecum pe matematica asa ca, intr-o zi cand vii de la scoala poti sa-i spui linistita pentru ca o mama oricat de amara ar fi (nu insinuez ca mama ta e amara doar am dat un exemplu)se emotioneaza si i se rupe inima cand isi vede copilul suparat.Asa ca capul sus nu esti singura cu probleme la mate! happy