| cuteandfunny a întrebat:

Am o mica indoiala si as vrea sa ma ajutati deci sa va spun :eu sunt prietena cu o fata Mihaela din clasa a 5a (de 6 ani) in clasele 5-8 ne-am inteles bine mai eram prietene cu inca o fata Andreea, eu nu prea ma intelegeam cu Andreea, dar Mihaela era buna prietena cu ea, stateau in banca etc, Mihaela statea cu mine doar cand nu era Andreea la scoala, dupa terminarea claselor 5-8 am ramas cu ea in clasa la liceu (cu Mihaela) in clasa a 9a ne-am mai imprietenit cu inca o fata Anca, ne-am inteles foarte bine acum stateam cu mihaela in banca, ieseam toate 3 ca fetele prin oras, ne intelegeam super, problemele au inceput sa apara inca din aceasta vara cand Mihaela si Anca au inceput sa nu se mai inteleaga, de la inceputul anului tot s-au mai certat dar s-au impacat, saptamana trecuta m-am certat si eu cu Mihaela din cauza ca mi-a spus cv ce m-a deranjat, si am vb cu Anca sa stau cu ea in banca si Mihaela in alta banca cu o fata nesuferita, m-am hotarat sa ma razbun pentru ce imi facuse cu Andreea in 5-8, spatamana asta n-am mai vb cu ea deloc si am stat numai cu Anca si pe Mihaela am dat-o la o parte, dar constiinta a inceput sa ma chinuie si nu puteam sa nu ma gandesc, ca faceam un lucru gresit si rau Mihaelei, acum vreau sa ma impac cu ea dar nu stiu ce sa fac pentru ca e suparata rau ca am lasat-o pentru Anca, iar Anca nu mai vrea sa aiba de aface cu Mihaela ce spuneti ca ar trebui sa fac? eu vreau sa raman prietena cu amandoua

Răspuns Câştigător
| katy9801 a răspuns:

Cred ca trebuie sa vb cu ambele in parte,daca iti sunt prietene adevarate si daca tin la prietenia voastra o sa inteleaga si o sa uite toate neintelegerile.E greu,e ft greu,te inteleg perfect caci m-am certat si eu cu prietenele mele si stiu cum e, dar totusi trebuie uneori sa uitam de mindrie, tu explica-i ca iti pare rau si las-o sa faca concluzia mai departe.succes

1 răspuns:
| anducul a răspuns:

Cheamale pe fiecare in parte in oras, la un suc sau la mol etc. Spunele ca ai gresit, iar ele te vor intlege.