| Luizaaa a întrebat:

Am o mică problemă. Am par pe mâini. Este cam lung și închis la culoare (sunt șatenă închisă). Mama nu prea e de acord cu epilatul deci ce îmi recomandați?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Cati ani ai? Ori o asculti ori te epilezi si vezi cum e. Posibil sa nu-ti placa. La mine nu e foarte evident si totusi am incercat si e enervant sa o fac mereu, asa ca am lasat-o balta.

| Yasmin875 a răspuns:

Epileaza-te.Eu mă epilez pe maini de când aveam 13 ani.Dar dacă te epilezi va trebui s-o faci mereu.Adica o data pe săptămână.

| Zabbyel a răspuns:

S'asculti de mami love struck

| anonim000x a răspuns:

Eu spun sa nu o asculti (doar din punctul asta de vedere). De exemplu,daca ar fi dupa mama, eu nici acum nu m-as fi epilat nici pe picioare. Pot sa spun ca durerea e suportabila, stai linistita, nu vei pati nimic prea rau. Atata timp cat acel par te deranjează, e 100% normal sa te epilezi.

| Elish090 a răspuns:

Si eu sunt exact la fel insa nu ma epilez decat la ocazii foarte speciale. Multe colege de ale mele nu se epileaza pe maini pentru ca nu are rost. Cum te epilezi peste o zi, doua mainile devin tepoase datorita parului care creste. Mai bine il lasi decat sa il deranjezi

| Metalhead208 a răspuns:

Dacă nu e de acord cu epilatiul, te poți tunde cu mașina de tuns la zero.