| superpissy40 a întrebat:

Am o mica problema.Maine l-am invitat pe prietenul meu sa vina la mine acasa si imi este intr-un fel frica sa le spun prietenelor mele ca l-am invitat pe el si mi-e sa nu se supere sad Iar daca nu le spun, cu atat mai rau.Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Dar până la urmă faci ce vrei în casa ta și nu văd de ce ar trebui să-ți dea ele acceptul ca să aduci pe cineva sau nu.
E prietenul tău și trebuie să-l accepte chiar dacă-l plac sau nu. Chiar dacă e și el acolo și nu sunt de acord cu el, măcar să-l ignore și gata.
Nu văd de ce s-ar supăra.
O seară plăcută!

3 răspunsuri:
| Rainmaker a răspuns:

De regula, prietenii prietenilor nostri sunt si prietenii nostri! N-au de ce sa se supere prietenele.Si daca totusi se supara o fac precum "magarul pe sat".Nu le mai poti considera prietene.

Răspuns utilizator avertizat
| yoana98 a răspuns:

Nu ar trebui sa se supere. e viata ta, nu iti controleaza ele viata. nu iti spun ele ce sa faci. ele doar ar trebui sa te sprijine, sa iti fie alaturi oricand