| Alex51233 a întrebat:

Am o obsesie si vreau sa stiu daca e grava :

Imi urasc culoarea parului si a ochiilor, (brunet/caprui)

Daca as avea posibilitatea as face operatia de schimbare a culorii ochiilor dar costa 10.000 euro,

As vrea sa devin blond cu ochii verzi/albastri dar permanent... ma urasc cum sunt asa... nu vad nimic atractiv la mine.

Răspuns Câştigător
| Zazy a răspuns:

Știi? Nu îți dai seama la ce prostii te gândești.
CUM SA FACI AȘA CEVA? TE DOARE CAPUL?
În primul rând, Dumnezeu ne-a creat pe toți diferit cu un anumit scop. Să încercăm să ne acceptăm pe noi înșine si sa ne dam seama ca nu aspectul fizic contează, ci credinta si dragostea in Dumnezeu. Din moment ce ai ochi,ai par, ai VIATA (mai ales) bucură-te! Multi, care poate sufera de o anumita boala isi doresc sa aiba par insa nu au cum. Multi copii, oameni, care nu vad isi doresc niste ochi sanatosi, iar tu vrei sa ti schimbi culoarea ochilor doar pentru ca nu iti place?
Doamne, ce e in mintea ta? Te-ai gandit ca poate esti norocos sa ai par,ochi,nas, gura, viata, etc? Te-ai gandit o secunda la asta?
. ÎNȚELEGE CA EȘTI FRUMOS IN FELUL TAU, DEȘI NU TE CUNOSC DELOC. Mă rog, este decizia ta si eu te inteleg, dar nu fa greseala asta. Sa stii ca operatiile estetice, schimbarea culorii parului etc, sunt un mare păcat. Da, exact cum ai auzit. Eu zic sa iti evii si sa lasi prostiile, axeaza-te pe viata asta, bucura te de ea.

| Alex51233 explică (pentru Zazy):

Stai ce de cand e pacat schimbarea culorii parului etc? adica e pacat si sa te vopsesti? nu am mai auzit de asa ceva.

| Zazy a răspuns (pentru Alex51233):

În general, schimbarea aspectului am auzit ca este păcat. Iar în schimbarea aspectului, "look-ului" intra si schimbarea culorii părului. Fiecare percepe cum dorește, eu cred în ceea ce am auzit. Apropo, multumesc frumos pentru fundiță tongue. Scuze că am fost cam dură cu tine și răspunsul meu a fost cam deplasat, dar este improtant sa te iuebsti pe tine însuți si sa te gandesti la faptul ca muti vor sa aiba ce probabil tu ai, dar nu potwinking.

4 răspunsuri:
| CdeMetal a răspuns:

Recomand să te sinucizi.

| Alexa1234a a răspuns:

Știi eu am ochii tot căprui, ca majoritatea oamenilor de pe planetă și părul un șaten obisnuit.
Cred că întrebarea e pusă la prosteală.
Nu ai ce să faci... vopseștete... pune-ți lentile de contact.
Etc
Fundă?