| twopeist15 a întrebat:

Am o placa audio c media ac 97 am driveru instalat la ea, am curatato de praf dar merge cand vrea.adica can ii dau restart la pc nu merge dar daca las pc stins vreo 3 ore cand il aprind merge sonoru? nustyty ce are? dau:d fundita

2 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Ai verificat daca e asezata bine in slotul ei?
Sau poate au boxele ceva, ori sistemul.
Eu am un 5+1 si cand le-am pus prima data nu-mi mergeau. Am umblat mult prin setari ca sa le fac sa mearga si mi-am luat un cablu special pentru sistem, cu 2 iesiri. Da click dreapta pe difuzorul din bara de jos de langa ceas si intra in toate setarile pe rand si vezi sa fie cele corecte, o sa-ti dai seama usor. happy Adica daca ai boxe stereo setezi pe stereo, daca ai sistem setezi pe 5+1, vezi sa fie toate nivelele si la maxim si nivelul de la fiecare canal etc.
Mai poate fi o varianta, daca ai sursa plea slaba iar placa audio mananca prea mult, nu face fata suficient sursa.
Sper ca te-am ajutat cat de cat.
Bafta!

| ITistii a răspuns:

Cel mai probabil este vorba de o problema software. DIn ce am dedus este ca ai un calculator ceva mai vechi. Sugestia mea este sa incerci sa iti repui sistemul, iar daca nu merge atunci placa e busita In acest caz ITistii.ro iti sta la dispozitie pentru service IT.