| elisabet2000 a întrebat:

Am o prietena: are 12 ani, 1m, 68cm inaltime si 77kg. Puteti sa o ajutati cu ceva stiluri de viata, programe zilnica sau sfaturi? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Wow frate, e obeza, si are doar 12 ani.

Ar trebui sa urmeze programul Biancai Dragusanu : doua capsuni si o rosie pe zibig grin

Si sa vezi ce slabeste.
Acum serios, daca vrei sa slabesti trebuie sa faci sacrificii.La inceput o sa ii fie foarte foame, dar cu timpul se va obisnui.
Nu e ceva de genu ca vrea sa slabeasca 2 3 kg, ea ar trebui sa slabeasca vreo 25 kg laughing!

Dar trebuie incetu' cu incetu' big grin
Intai sa ajunga la 70, apoi la 60, apoi la 55, apoi hotaraste ea daca vrea sa mai slabeasca 2 3 kgbig grin

Aa, si ar putea face un sport.
Adica, pe langa alergatul obligatoriu de dimineata si seara, ar trebui sa se apuce de un sport, ca tot e vacanta.
Volley/basket/handbal/inot.

Fata, trebuie sa te pui neaparat pe treaba, ai 12 ani, la 15 16 ani te faci cat Casa Alba.

| elisabet2000 explică:

Pai ea uraste sportu'. Decat sa faca sport prefera sa o omoare cineva si eu i-am zis asta dar nu m-a bagat in seama.Multumesc de raspuns.